Po trzydziestce zaczynają się problemy. Koenzym Q10 wytwarzany jest przez nasz organizm, ale w pewnym momencie zaczynają się jego niedobory, a nasz organizm przestaje go produkować w odpowiednich ilościach. Wtedy zaczyna nam brakować energii.
Na pewno go znacie, ale w zupełnie innym ujęciu. Nie raz pewnie słyszeliście o nim w reklamach kosmetyków. Pełni on jednak dużo ważniejszą rolę niż nam się zdaje, a tak naprawdę bierze udział w procesach wytwarzania energii w komórkach więc potrzebny jest do funkcjonowania każdej najmniejszej komórki naszego ciała. Przechowywany jest w mitochondriach naszych komórek.
Koenzym Q10 stosowany jest podczas leczenia wielu chorób np. choroby Parkinsona, nadciśnienia, miażdżycy czy paradontozy. Rozpuszcza się w tłuszczach dlatego przypomina witaminę. Jeśli chciałabyś sprawdzić gdzie w Twoim ciele jest go najwięcej to bez wątpienia będą to narządy wymagające największego wydatku energetycznego takie jak serce, wątroba i nerki.
Gdy w naszym organizmie brakuje koenzymu Q10 objawia się to najczęściej w jeden sposób – permanentnym zmęczeniem. Gdy czujesz się ciągle zmęczona, a jesteś już po trzydziestce to prawdopodobnie problemem jest właśnie niedobór tego ważnego składnika, którego produkcja zmniejsza się po 35 roku życia. Jego produkcja maleje wraz z wiekiem więc im osoba jest starsza tym większe niedobory koenzymu Q10 można zaobserować.
Koenzym Q10 sprzedawany jest jako suplement diety. Jest zazwyczaj dobrze tolerowany przez nasz organizm, a w niektórych przypadkach mogą pojawić się efekty niepożądane takie jak nudności, wymioty, bóle brzucha czy bóle głowy.
Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.