Dietetycy rozpisują się na temat tego napoju odchudzającego z octem – wypróbuj go!

Zdrowie Data publikacji: 14 listopada 2018

Jeśli chcesz skutecznie chudnąc, warto jest zadbać o swój metabolizm i sprawić aby funkcjonował on lepiej. Dzięki temu szybciej będziesz spalać kalorie, a to zauważalne stanie się na Twojej wadze gdy będziesz mierzyć efekty odchudzania. W tym celu możesz zacząć pić ten napój odchudzający z octem!

Napój odchudzający z octem

Dlaczego akurat ocet? Ocet jabłkowy bo o nim tutaj mowa pomaga skuteczniej schudnąć. Dzieje się tak dlatego z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że ocet jabłkowy zmniejsza apetyt. To oczywiście sprawia, że jemy po prostu mniej, a dzięki mniejszej ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia, jesteśmy w stanie zmienić bilans kaloryczny i zacząć chudnąć. Podczas odchudzania istotne jest to by zapewnić organizmowi taką ilość kalorii, jaka jest mu potrzebna do prawidłowego funkcjonowania, ale nie większą. Zbędne kalorie będą odkładane w postaci tłuszczu. Pewnie zastanawiasz z się teraz ile kalorii powinnaś spożywać? Można to obliczyć według prostego wzoru.

Wzór ten opracował Francis Benedict i James Harris. To Amerykańscy naukowcy, którzy zajmowali się badaniem podstawowej przemiany materii. Trzeba pamiętać o tym, że nasz organizm zużywa energię na utrzymanie podstawowych funkcji życiowych. Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej wzrasta też zapotrzebowanie na energię pochodzącą z kalorii. Jeśli jemy ich za dużo, tyjemy. Jeśli jednak odwrócimy proporcje, zaczniemy chudnąc.

Dla każdej z płci wzór wygląda inaczej. Uwzględniamy w nim naszą wagę, wzrost oraz wiek. To daje nam bazowe dniowe zużycie kalorii.

Kobieta – (10 x waga w kg) + (6,25 x wzrost w cm) – (5 x wiek w latach) – 161
Mężczyzna – (10 x waga w kg) + (6,25 x wzrost w cm) – (5 x wiek w latach) + 5

Pamiętaj, że do tego należy jeszcze doliczyć aktywność fizyczną.  W tym celu stosuje się prosty mnożnik, dzięki temu ostatecznie otrzymamy wynik w postaci naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Mnożnik

 1. Siedzący tryb życia – x 1,2
 2. Mała aktywność 1-3 razy w tygodniu – x 1,375
 3. Średnia aktywność 3-5 razy w tygodniu – x 1,55
 4. 6-7 treningów, ćwiczeń w tygodniu – x 1,725
 5. Całodniowa praca fizyczna – x 1,9

Wróćmy jeszcze do naszego octu jabłkowego. Pobudza on również produkcję soków trawiennych, dlatego pokarmy szybciej usuwane są z organizmu i przez to również oczyszcza go z toksyn. Gromadzące się toksyny mogą utrudniać odchudzanie powodując spadek przemiany materii, a do tego objawiają się wieloma innymi problemami jak choćby zmniejszeniem odporności organizmu na choroby.

Ocet jabłkowy zawiera również pektyny, które poprawiają proces trawienia i ograniczają zły cholesterol. Pamiętaj jednak by nie przesadzać z jego ilością, jedna łyżka dziennie wystarczy. Większa ilość mogłaby spowodować powstanie wrzodów czy odwapnienie kości.

Sieć dietetyków Nature House posiada w swojej ofercie suplementów ocet jabłkowy ze skrzypem wolnym w kapsułach. Widać więc, że skutecznie musi on wspomagać proces odchudzania. Jest to zapewne wygodny sposób jego przyjmowania, ale my dzisiaj przedstawimy Wam inny sposób, który możecie wykonać w domu.

Oprócz tego ocet jabłkowy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Działa przeciwgrzybicznie, łagodzi wzdęcia i pomaga na chore zatoki. Może pomóc w chorobie ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, a nawet działa przeciwbólowo. To również naturalny sposób na zgagę i walkę z wysokim ciśnieniem.

Składniki

 • półtorej szklanki zimnej wody
 • 1/4 szklanki soku jabłkowego
 • 2 łyżki octu jabłkowego
 • 1/4 łyżeczki cynamonu

Napój sporządzony z tych składników wypijamy od razu. Przygotowujemy go sobie rano i wypijamy przed śniadaniem. Taki specyfik będzie działał na nas przez cały dzień. Pamiętajcie tylko by nie zwiększać częstotliwości przyjmowania napoju ani ilości octu. Dzięki temu będzie miał on na nas łagodne działanie i przyśpieszy efekty odchudzania.

Źródła

 1. gurbacka.pl
 2. polki.pl
 3. dompelenpomyslow.pl
 4. naturhouse-polska.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły