Lekarze Ci o tym nie powiedzą. Oto najtańszy sposób na pozbycie się wszy!

Zdrowie Data publikacji: 19 lutego 2017

Wszy to małe insekty, które żywią się krwią i żyją pomiędzy włosami. Jeśli nie postaramy się o ich szybkie pozbycie będzie trudno zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Na pewno rodzice dzieci przedszkolnych znają ten problem lub mają duże szanse aby go poznać.

Wystarczy, że jedno dziecko przyjdzie do przedszkola z gnidami i przeniesie je na inne. Dzieci często się dotykają, używają tych samych zabawek np. grzebieni czy czapek. Ich przeniesienie jest bardzo łatwe.

Na rynku istnieje wiele szamponów i preparatów na wszy, jednak nie zawsze tak było. Kiedyś radzono sobie z tym w inny sposób. Niestety lekarze nie chcą się nim dzisiaj tak chętnie dzieli, a zamiast tego proponują drogie preparaty, którymi kuracja jest często obciążająca dla budżetu domowego wielu rodzin. Zwłaszcza gdy problem dotknie kilkoro dzieci w rodzinie, a często tak się przecież zdarza. Co wtedy zrobić? Pozostaje nam sposób, który jest również skuteczny, ale za to dużo tańszy. Wzbogacimy go trochę o środek, który pochodzi już z naszych czasów, ale za to znacznie zwiększa skuteczność terapii przy czym nadal nieznacznie tylko podnosi jej koszt.

Czego będziemy potrzebować?

  • płyn do płukania ust
  • plastikowa torebka
  • ocet
  • grzebień
  • ręcznik

Domowy sposób na usunięcie gnid

Gdy mamy już wszystkie składniki możemy przejść do kuracji. Zaczynamy od umycia głowy płynem do płukania ust. Nie spłukujemy go wodą. Nakładamy na głowę plastikową torebkę na około godzinę. Następnie myjemy głowę octem i znów nakładamy torebkę na godzinę Po tym czasie zdejmujemy jąi myjemy normalnie już zwykłym szamponem. Następnie musimy dokładnie wyczesać  gnidy z włosów używając gęstej szczotki lub grzebienia.

Taka kuracja to śmierć dla gnid. Płyn do płukania ust zawiera alkohol oraz inne środki bakterio i grzybobójcze. Jego silny aromat jest natomiast dla gnid oszałamiający. Dodatkowo potraktowanie jajeczek gnid octem skutecznie je zabije. Dlatego potem wystarczy dobrze wyczesać włosy i w razie potrzeby powtórzyć kurację.

Źródło artykułu: http://kidshealth.org/en/parents/head-lice.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły