Zanurzyła stopy w wodzie z czosnkiem – zobacz w jakich dolegliwościach może to pomóc.

Zdrowie Data publikacji: 23 grudnia 2017

Czosnek w domowej medycynie jest bardzo dobrze znanym lekarstwem. Można wykorzystać go na wiele różnych sposobów, w tym również jeden dosyć ciekawy. Tym razem w wodzie z czosnkiem będziemy moczyć stopy. Jesteście ciekawe w jakim celu?

Leczenie grzybicy stóp czosnkiem

Czosnek ma bardzo silne działanie przeciwgrzybicze. Dzięki temu kąpiel czosnkowa jest bardzo dobrym sposobem na poradzenie sobie z grzybicą stóp.

Kuracja jest bardzo prosta. Będziemy potrzebować 10 ząbków na każdy litr wody. Kroimy je w cienkie plasterki aby jeszcze skuteczniej oddały do wody swoje drogocenne antygrzybiczne właściwości.

Możesz również stworzyć olejek do stóp, który pomoże Ci walczyć z grzybicą. W tym celu wystarczy zmiażdżyć czosnek i wymieszać go z oliwą z oliwek.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły