Czujesz czasem słodki posmak w ustach? Nie możesz tego lekceważyć!

Zdrowie Data publikacji: 15 lutego 2018

Słodki posmak w ustach, co to oznacza i czy jest to objaw, którego powinniśmy w jakikolwiek sposób się obawiać? Niestety jest to jeden z sygnałów wysyłanych przez nasz organizm w celu zaalarmowania nas o jakimś problemie.

Słodki posmak w ustach

Oczywiście słodki posmak w ustach towarzyszy jedzeniu słodkich potraw i gdy utrzyma się po ich zjedzeniu przez jakiś czas to nie jest to żaden objaw choroby, który miałby zwracać nasz niepokój. Problemem jest gdy posmak ten pojawia się bez jakiegokolwiek konkretnego powodu. Wtedy już powinniśmy zacząć coś podejrzewać, a może to być np. wina cukrzycy. W takim przypadku powinniśmy wykonać podstawowe badania takie jak:

  1. elektrolity
  2. morfologia
  3. kwas foliowy
  4. witamina b12
  5. żelazo
  6. ogólne badanie moczu

Inną z możliwości występowania w ustach słodkiego smaku mogą być zaburzenia układu nerwowego. Mogą to być także problemy z trzustką. Pamiętajcie by tego nie lekceważyć i udać się do swojego lekarza rodzinnego po podstawowe badania w tym badanie cukru we krwi.

Źródło artykułu: https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze-zdrowie/s%C5%82odki-posmak-w-ustach-o-czym-%C5%9Bwiadczy/ar-BBJ47Bf

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły