Chcesz mieć płaski brzuch? Zacznij pić zieloną kawę!

Zdrowie Data publikacji: 27 maja 2019

Zielona kawa zawiera 120 razy więcej kwasu chlorogenowego niż czarna kawa. Dzięki temu pobudza nasz organizm do tego by zużywał zapasy tłuszczu. Picie zielonej kawy pomaga nam więc spalić więcej tkanki tłuszczowej i dlatego jest ona idealnym dodatkiem do diety odchudzającej.

Zielona kawa wspomaga odchudzanie!

Zielona kawa pomaga schudnąć, ale czym naprawdę jest i dlaczego ma taki kolor? To po prostu surowe ziarna, dlatego nie mają jeszcze odpowiedniego koloru. Dlatego łatwo też się nabrać i kupić zieloną kawę niskiej jakości. To sposób na opchnięte towaru, który nie nadawałby się inaczej do sprzedania. W ten sam sposób jest nam sprzedawana kawa rozpuszczalna. Jeśli jednak kupimy zieloną kawę dobrej jakości okaże się, że ma dużo więcej kwasu chlorogenowego, a przez to pomaga nam schudnąć.

Oczywiście pamiętajcie, to jedynie suplement diety. Picie zielonej kawy niczego nie zmieni jeśli jednocześnie nie zmienicie swojej diety czy nie włączycie do swojej codzienności aktywności fizycznej. Jeśli jednak już to robicie to spożywanie tego napoju pomoże Wam przyśpieszyć efekty i cieszyć się lepszą sylwetką dużo szybciej.

Smak zielonej kawy nie wszystkim przypadnie do gustu. Nie spodziewajcie się, że wyczujecie w niej aromat kawy, bardziej będzie smakować Wam jak ziołowe lekarstwo, które zaparzyła babcia i teraz musicie je wypić. Ale przecież nie chodzi nam w niej o smak, a o efekty jakie da jej wypicie. Niektórzy twierdzą, że smakiem przypomina zieloną herbatę, ale dla mnie jest po prostu niesmaczna. Co nie oznacza, że Wam również nie posmakuje. Chociaż nie mogę tutaj złożyć obietnicy, że zakochacie się w niej i picie zielonej kawy stanie się ulubionym punktem Waszego dnia.

Kwas chlorogenowy wspomaga odchudzanie

Wróćmy jeszcze do kwasu chlorogenowego, który jednocześnie jest antyoksydantem. Warto też wspomnieć o jego działaniu, które powoduje zmniejszenie ilości glukozy wchłanianej z pożywienia. Tak oto zmusza nasz organizm do tego by zaczął czerpać z rezerw. Nie ma więc tutaj żadnych teorii spiskowych, jest to potwierdzone działanie tej substancji o czym świadczą badania. Dlatego stosując niskokaloryczną dietę połączoną z wysiłkiem, picie zielonej kawy daje niesamowite rezultaty. Trzeba jednak uważać aby z nią nie przesadzać, tak jak zwykła kawa zawiera też kofeinę. Warto więc skonsultować jej obecność w naszej diecie z lekarzem i ustalić bezpieczną dzienną dawkę.

Najlepsze są na samym początku odchudzania, wtedy kilogramy znikają bardzo szybko. Ale pomoże też osobom, które odchudzają się już długo i ich skala na wadze stanęła w miejscu, a jeszcze trochę chciałyby zrzucić. Wtedy pomoże znów ruszyć proces utraty tkanki tłuszczowej, ale już mniej spektakularnie. Może słyszeliście o piciu karczocha czy naparu z pokrzywy na odchudzanie? To dlatego, że tam również znajduje się kwas cholorgenowy. Dlatego jeśli kawa ta nie trafi w Wasze gusta możecie wypróbować też te napoje. Jak przygotować napar z karczocha pisaliśmy już na naszej stronie wcześniej.

Warto też wspomnieć, że dostępna jest ona również w tabletkach jako suplement diety. Wtedy możecie korzystać z jej właściwości, a jednocześnie zapomnieć o jej smaku.

Jak parzyć zieloną kawę

Wiele osób zastanawia się jak ją parzyć skoro nie była palona. Wygodniej jest kupować kawę już wcześniej zmieloną. Wtedy wystarczy zalać ją wodą o temperaturze 90 stopni Celsjusza i pozostawić do zaparzenia na 5 minut.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły