Ten napój pozwoli Ci zwalczyć tkankę tłuszczową

Zdrowie Data publikacji: 22 czerwca 2017

Jeśli spotkaliście się kiedyś na swojej drodze odchudzania z siecią dietetyczną Nature House to na pewno poznaliście ekstrakt z karczocha. Jest on tam powszechnie stosowany, ale nie ma w tym nic dziwnego. Naprawdę skutecznie pozwala stracić na wadze.

Nie musicie jednak wydawać setek złotych na wizyty u dietetyka i suplementy diety, a napój możecie przygotować samodzielnie w domu. Karczoch jest bowiem jedną z najmocniej diuretycznych warzyw jakie zna człowiek. Wystarczy przygotować z niego napar aby skorzystać z jego właściwości.

Jak działa karczoch?

Z jednej strony stymuluje hormony, które odpowiadają za poziom cukru w organizmie. Zawiera też cynarynę, która wspomaga trawienie. Jest również dobrym źródłem niacyny, która amuje rozpad tłuszczów w tkance tłuszczowej i przyśpiesza metabolizm. Oprócz tego karczoch ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn, pomaga też pozbyć się nadmiarów wody w organizmie. Jest ogólnie bardzo dobrym suplementem diety wspomagającym odchudzanie.

Jak zrobić napar z karczocha do picia

Samego karczocha oczywiście możesz jeść, nie ma w tym najmniejszego problemu. Ale my dzisiaj przygotujemy z niego napar, który możemy zabrać ze sobą np. do pracy i popijać przez cały dzień, aby stymulować naszą przemianę materii i wspomagać dietę.

Składniki

  • litr wody
  • 3-4 pąki karczocha

Przygotowanie

Zagotuj wodę do momentu wrzenia, dodaj karczocha i przykryj. Gotuj jeszcze przez 20 minut, a następnie odlej samą wodę. Sprawdź smak, możesz do wody dodać inne dodatki, które go poprawią. Karczoch smakuje charakterystycznie i nie każdemu przypadnie do gustu. Możesz dodać imbiru, cytryny, listków mięty czy zielonej herbaty aby poprawić jego smak.

Pamiętaj, że gdy przygotowujemy karczocha do jedzenia to należy pozbawić go zewnętrznych twardych łusek i mięsistych okryw kwiatostanu. Jadalna część jest wewnątrz główki kwiatu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły