Domowy środek ułatwiający zasypianie i wspomagające dobry sen

Zdrowie Data publikacji: 18 lutego 2017 / Aktualizacja: 2017-11-27

Jeśli masz problemy z zasypianiem i często budzisz się niewypoczęta to musisz wypróbować ten domowy środek. Ułatwia zasypianie i pomaga budzić się wypoczętym.

Składniki

  • 1/4 łyżeczki miodu
  • 1/8 łyżeczki soli morskiej
  • 1 łyżka oleju kokosowego

Przygotowanie

Olej kokosowy należy najpierw rozpuścić w mikrofalówce. Następnie dodajemy do niego sól morską i dobrze mieszamy aby jak najlepiej się rozpuściła, a na końcu miód. Po wymieszaniu mamy gotowy eliksir, który przechowujemy w lodówce.

Jak to działa? Ten środek obniża ilość hormonu stresu (kortyzolu), dzięki czemu ułatwia zaśnięcie oraz pomaga wypocząć w nocy podczas snu. Gdy się obudzisz będziesz bardziej wyspana.

Jak go stosować? Powyższe składniki to jedna porcja, którą należy wziąć przed snem. Możemy ją rozpuścić w szklance wody, albo zjeść i popić wodą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły