Uważaj na lakiery do paznokci, zawsze sprawdzaj skład w poszukiwaniu tych substancji!

Zdrowie Data publikacji: 28 maja 2017

Gdy kupujesz lakier do paznokci zawsze sprawdzaj jego skład w poszukiwaniu substancji niebezpiecznych dla Twojego zdrowia. Wybieraj świadomie, a na pewno unikniesz niepożądanych efektów.

Często substancje szkodliwe dla zdrowia stosowane są w produktach kosmetycznych w określonych ilościach, które dopuszczają normy na terenie UE. Nie zmienia to oczywiście faktu, że są one szkodliwe. Lepiej po prostu ich unikać i wybierać produkty o lepszym składzie.

Kupując lakier unikaj tych składników:

  • metakrylan metylu
  • toluen
  • formaldehyd
  • ftalany

Nie stosuj ich zwłaszcza gdy malujesz paznokcie dziecku. Czasami zdarza nam się ulec dziecku i pomalować paznokcie córeczce w ramach zabawy aby miała z tego przyjemność. Składniki zawarte w lakierach mogą wywołać wysypki, podrażnienia skóry czy oczu. Pamiętaj, że dziecko też obgryza paznokci i zjada taki lakier.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły