6 trików, które pozwolą Ci wydłużyć życie baterii w Twoim telefonie

Porady Data publikacji: 28 września 2017 / Aktualizacja: 2018-06-03

Jak wydłużyć życie baterii naszego telefonu? Największym minusem nowoczesnych smartfonów jest to, że ich bateria nie starcza na długo. Producenci co chwilę zaskakują nas nowymi aparatami, gadżetami itd, jednak problem pozostaje jeden – bateria.

Dzisiaj przedstawimy Wam 6 porad, dzięki którym telefon na baterii będzie działał dłużej. Dzięki temu możecie ułatwić sobie życie.

1. Czyszczenie portu ładowania

To jest czynność, którą wykonujemy niezwykle rzadko, jeśli w ogóle. Pamiętaj, że nie każda pałeczka do uszu wejdzie do niego. Wybierz najlepiej te, które mają ostre końce lub oderwij trochę waty. Rób to zawsze delikatnie i nie wkładaj na siłę.

2. Używaj ciemniejszych tapet w telefonie

Jasna tapeta powoduje, że ekran świeci mocniej a to zużywa więcej energii. Tak samo wszelkie animowane tapety. Jeśli chcesz oszczędzać energię baterii używaj ciemnych tapet.

3. Używaj funkcji dostosowania jasności ekranu

Większość telefonów posiada taką funkcję, którą znajdziecie w Ustawienia – Wyświetlacz. Dzięki niej telefon dostosuje jasność ekranu do panujących warunków oświetlenia. Dzięki temu nie będzie zużywał tyle energii gdy nie jest to potrzebne.

4. Wyłącz automatyczne obracanie ekranu

Jeśli ta funkcja nie jest ci absolutnie niezbędna to ja wyłącz. Do tego telefon musi używać akcelerometru, ten czujnik natomiast zużywa więcej baterii bo stale musi czuwać nad pozycją telefonu.

To dotyczy innych funkcji, których też nie używasz np. lokalizacji, nfc, czy bluetooth. Jeśli nie są Ci potrzebne wyłączaj je. Jeśli jesteś poza domem wyłącz wi-fi, po co telefon cały czas ma skanować sieci, z którymi mógłby się połączyć?

5. Wyłącz wibrację

Funkcja wibracji znacząco zużywa baterię w telefonie. Gdy nie musisz z niej korzystać włącz po prostu dźwięk i nie używaj wibracji.

6. Ładowanie telefonu

Bardzo ważne jest też to w jaki sposób ładujemy nasz telefon. Ostatnio napisaliśmy o tym artykuł, który możecie znaleźć tutaj i zachęcamy Was do przeczytania go. Poniżej go skrócimy.

  1. Nie rozładowuj baterii do końca (najlepiej przy ok. 5% naładować do 80%)
  2. Nie ładuj baterii do pełna w długich cyklach
  3. Doładowuj najlepiej baterię w ciągu dnia
  4. Nie doprowadzaj do nagrzewania się baterii np. na słońcu czy podczas długiego ładowania

Jak zachować na dłużej resztki akumulatora

Teraz już wiecie jak wydłużyć czas pracy telefonu na baterii. Będzie ona Wam również dzięki temu wdzięczna bo wydłużycie żywotność baterii w telefonie. Każda bateria ma określoną ilość cykli ładowania, po których jej pojemność się zmniejsza i działa coraz krócej. Im bardziej ja oszczędzacie tym mniej cykli ładowania zużyjecie.

Podobne artykuły