Jak pozbyć się krostek po goleniu miejsc intymnych

Porady Uroda Data publikacji: 16 lutego 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27

Gdy golisz miejsca intymne często pojawiają się podrażnienia i takie małe, bolące krostki. Zobacz jak sobie z nimi poradzić.

Świeży aloes

Pierwszy sposób opiera się na świeżym aloesie. Gdy skończysz golenie wyciśnij trochę żelu aloesowego na dłoń i wetrzyj w powierzchnię skóry, którą goliłaś. Złagodzi to i nawilży skórę, a krostki mogą wtedy w ogóle się nie pojawić. Zobacz jak hodować aloes w domu.

Krem z hydrokortyzonem

Jeśli masz w domu krem z hydrokortyzonem to również idealnie nada się na wtarcie w miejsce po goleniu. Idealnie eliminuje efekty podrażnienia po goleniu.

Kwas salicylowy

Skuteczny okaże się również kwas salicylowy. Jest składnikiem wielu kosmetyków przeciwtrądzikowych. Więc jeśli masz dziecko w wieku nastoletnim możesz wykorzystać jego kosmetyki do złagodzenia bólu i usunięcia krostek.

Oczar

Oczar, słyszeliście o takiej roślinie? Działa rewelacyjnie. To najlepszy sposób na skórę podrażnioną po goleniu. Możesz dodać go do kąpieli albo nałożyć bezpośrednio na podrażnione miejsca – może trochę poszczypać. Po zastosowaniu warto miejsca z krostkami posmarować jeszcze balsamem.

Podobne artykuły