Domowe sposoby na tłuste plamy na ubraniach

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-14

Jak usunąć tłuste plamy z ubrania? Istnieje kilka domowych sposobów, które warto znać. Pomogą Wam one uratować ulubione części garderoby po zaplamieniu ich tłuszczem. To może przytrafić się każdemu. Zarówno podczas gotowania, jak i jedzenia posiłków, a także w innych sytuacjach i to całkowicie przypadkiem. Jeśli jednak chcecie uratować ulubioną bluzkę, to warto działać szybko.

Sok z cytryny

Jeśli masz pod ręką cytrynę, to zdecydowanie warto wykorzystać ją w walce z tłustymi plamami. Bardzo skutecznie radzi sobie z ich usuwaniem i może być pierwszą deską ratunku, gdy zaplamimy coś tłuszczem. Jeśli jej nie mamy, możemy też użyć kwasku cytrynowego rozpuszczonego w wodzie.

Wystarczy, że sok z cytryny wyciśniesz wprost na plamę, a po paru minutach przetrzesz pod bieżącą ciepłą wodą. Czynność powtórz kilkukrotnie. Gdy już będziesz miała taką możliwość, wypierz ubranie w pralce, tak jak zwykle.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Talk dla dzieci lub proszek do pieczenia

Gdy ubrudzimy coś tłuszczem, warto posypać plamę czymś, co bardzo dobrze wchłania tłuszcz. Świetnie sprawdzi się talk dla dzieci lub proszek do pieczenia. Wystarczy posypać nim plamę i po paru minutach strzepnąć proszek, który wchłonie nadmiar tłuszczu. Po takim zabiegu ubranie trzeba wyprać w pralce, ale dzięki temu plama będzie dużo łatwiejsza do usunięcia.

Krem do golenia

Zaplamiłaś koszulę czymś tłustym podczas domówki? Skocz do łazienki i nałóż na plamę kremu do golenia. W tym czasie zmień bluzkę, a krem pozostaw do momentu, aż goście pójdą i będziesz miała możliwość nastawienia prania. Wypierz bluzkę w pralce i ciesz się brakiem plamy.

Płyn do mycia naczyń

Możesz wykorzystać płyn do mycia naczyń, który z pewnością masz w swojej kuchni. Wystarczy odrobinę nałożyć na plamę, a następnie potrzeć materiał i opłukać pod ciepłą bieżącą wodą. Czynność ponawiamy kilkukrotnie, a na koniec ubranie pierzemy w pralce.

Podobne artykuły