Jak działają oszuści na Vinted?

Porady Data publikacji: 22 kwietnia 2022

Vinted to popularna platforma, która umożliwia sprzedaż i kupno ubrań wielu różnych marek od osób, które tych ubrań już nie potrzebują. Jeśli chcesz odświeżyć swoją garderobę, to możesz wystawić tam ubrania, których nie nosisz. Sprzedać je, a następnie kupić za te pieniądze od innych użytkowników ubrania, które Ci się podobają. To dobry sposób na to, aby w miarę tanio wzbogacić swoją garderobę o nowe rzeczy.

Jak wszędzie w Internecie i tutaj czyhają na nasz oszuści, którzy będą starali się nas oszukać i wyłudzić od nas pieniądze. Jak oszukują na Vinted? W tym artykule powiemy Ci na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać podczas zawierania transakcji z innymi użytkownikami Vinted.

Jak działa Vinted?

Aplikację możemy pobrać za darmo i za darmo dodawać swoje rzeczy do sprzedaży. Gdy sprzedamy produkt pakujemy go i drukujemy opłaconą wcześniej etykietę wysyłkową. Zanosimy ją do punktu nadania w ciągu 5 dni. Gdy druga strona potwierdzi, że wszystkie jest okej, wtedy otrzymasz swoje pieniądze.

Oszuści na Vinted – na co uważać?

Oszuści wykorzystują prosty schemat działania. Gdy dodamy jakiś ciuch na Vinted, wtedy dostajemy od nich wiadomość. Wynika z niej, że aby do móc dokończyć zamówienie musimy podać nasz adres e-mail.

Oszust ma już wtedy nasz e-mail i wie, że sprzedajemy na Vinted. Otrzymujemy więc specjalne przygotowane wiadomości e-mail, które podszywają się pod Vinted. Po kliknięciu linku zobaczymy stronę, która będzie wyglądała jak Vinted. Tam zostaniemy poproszeni o podanie danych, które rzekomo są potrzebne do płatności. W ten sposób oszuści wchodzą w posiadanie informacji, dzięki którym mogą okraść nas z pieniędzy.

Dlatego należy uważać podczas sprzedawania rzeczy na Vinted. Na stronie Vinted znajdziemy również specjalną podstronę, gdzie znajdziemy informacje o tym, jak możemy być oszukani.

Ochrona kupujących na Vinted

Pamiętaj, że nabywając przedmiot za pomocą przycisku „Kup tera” opłacasz Ochronę Kupująych. Wynosi ona 5% wartości przedmiotu plus 2.9 zł. Pomoże Ci ona ochronić swoje pieniądze i zabezpieczy Cię na każdym etapie transakcji.

Gdy przedmiot do Ciebie nie dotrze, wtedy też otrzymasz z powrotem pieniądze. To samo, gdy okaże się uszkodzony lub nie będzie zgodny z opisem. Wystarczy, że poinformujesz o tym Vinted w ciągu 2 dni od otrzymania przesyłki.

Podobne artykuły