Masz w swojej kuchni coś, dzięki czemu odstraszysz mrówki!

Porady Data publikacji: 11 maja 2021

Mrówki są bardzo pożyteczne, dlatego nie powinniśmy robić im krzywdy. Nie mniej jednak nie są one mile widzianymi gośćmi w naszym domu. Warto je więc odstraszyć, a tak się składa, że w swojej kuchni prawdopodobnie macie coś co Wam pomoże!

Skórka ogórka odstraszy mrówki

Gdy następnym razem będziesz obierać ogórki na mizerię, nie wyrzucaj skórek! Rozłóż je w miejscu, w którym najczęściej widujesz mrówki. Ich aromat pozbawia je węchu, a jednocześnie tym samym blokuje możliwość komunikowania się między innymi osobnikami swojego gatunku.

Ten sposób możesz wykorzystać również w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że mrówki są także Twoim sprzymierzeńcem. Mrówki żywią się owadami, w tym również tymi, które atakują nasze rośliny. W ich menu znajdują się na przykład mszyce, które bywają zmorą wielu przydomowych ogrodów.

Ze skórki ogórka możecie również wykonać spray odstraszający mrówki. Wystarczy, że namoczycie je w wodzie przez kilka dni, a następnie wodę tę przelejesz do butelki z atomizerem.

Inne ciekawe zastosowania skórki ogórka

Skórki ogórka mają również więcej ciekawych zastosowań. Mogą one wspomóc nasze domowe zabiegi pielęgnacyjne i tym samym zadbają o naszą urodę. Zmniejszają opuchliznę oraz cienie pod oczami.

Dlatego po ciężkim dniu możesz przygotować sobie sałatkę z ogórkiem, a skórki położyć na kwadrans na oczy i w tym czasie zrelaksować się. Poczujesz uczucie świeżości, a sok z ogórka zadziała kojąco na Twoją skórę pod oczami.

Podobne artykuły