5 naturalnych środków przeciwbólowych, które zadziałają lepiej niż niejeden lek!

Zdrowie Data publikacji: 15 sierpnia 2018

Masz problemy z bólami głowy i nie chcesz faszerować się lekami? Wypróbuj naturalne sposoby na uśmierzenie bólu głowy, które są również skuteczne. Jakie to środki? Zobacz.

Goździki

Goździki zawierają olejki eteryczne, które są bardzo dobrym lekarstwem dla Twoich zębów i dziąseł. Mogą również łagodzić ból głowy. Wystarczy żuć 2-3 goździki przez około kwadrans aby poczuć ulgę.

Mięta

Zawiera również olejki eteryczne, które łagodzą ból. Działa rozkurczowo i może działać na skurcze i bóle mięśni. Wystarczy zaparzyć sobie herbatę ze świeżych liści mięty i  popijać gdy ostygnie.

Rumianek

To kolejne zioło, które można zaparzyć i pić aby złagodzić ból głowy.

Kurkuma

Kurkuma ma wiele cennych dla zdrowia właściwości, a jedną z nich jest łagodzenie bólu głowy dzięki zawartości kurkuminy. Możemy przygotować sobie złote mleko – oto przepis.

Czarny pieprz

Czarny pieprz zawiera piperynę, która skutecznie łagodzi bóle. Możemy wypić go wraz z wodą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły