Złote mleko – pomaga na kaszel i przeziębienia oraz oczyszcza organizm

Zdrowie Data publikacji: 08 grudnia 2016

Złote mleko bo tak nazywa się ten napój to przepis przybyły z Japonii. Japonia jest krajem znanym ze swej tradycji leczenia naturalnymi środkami. Jednak nie musicie wierzyć przesądom, właściwości tego napoju potwierdzone zostały badaniami. Ludzie natomiast mieszkający na wyspie Okinawa, z której pochodzi żyją średnio 81 lat co jest najwyższym wynikiem na świecie. Może więc warto wprowadzić go do swojej diety?

Najważniejsze w tym napoju są składniki. To właśnie ich połączenie daje nam przeciwzapalne oraz przeciwutleniające właściwości. Napój zabija również bakterie, dlatego skutecznie walczy z zakażeniami bakteryjnymi. Można stosować go również do oczyszczenia ran. Kurkuma natomiast jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu zwalcza wolne rodniki. Poprawia to wygląd naszej skóry oraz chroni przed nowotworami i procesami starzenia.

Zobacz również Na skaleczenia – kurkuma

Jego picie podczas choroby pomaga na kaszel i gorączkę. Może również leczyć biegunkę czy niestrawność oraz pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Osoby starsze również powinny się nim zainteresować bo spowalnia proces postępowania Alzheimera.

Przepis na złote mleko

Zacznijmy od zgromadzenia odpowiednich składników. Będą to tylko trzy rzeczy, których potrzebujemy. Jeśli już je masz możesz przejść do przygotowania.

2016-12-08_135459

Składniki

  • 1/4 szklanki kurkumy (najlepiej świeżej)
  • 1/2 szklanki wody
  • mleko kokosowe

Przygotowanie

Zaczynamy od podgrzania kurkumy i wody. Musimy ją dobrze wymieszać aby stworzyć papkę. Nie może też się zagotować więc robimy to na małym ogniu. 5 minut gotowania powinno wystarczyć. Gdy mamy już gotową pastę z kurkumy zamykamy ją w słoiku i chowamy do lodówki.

Mleko kokosowe będzie nam potrzebne do przygotowania ostatecznego napoju, który przygotowujemy z pasty z kurkumy. Wystarczy nalać sobie szklankę ciepłego mleka i dodać do niego łyżeczkę pasty z kurkumy oraz wypić.

Najlepiej robić to wieczorem lub rano, albo tak i tak. Jest to naturalny środek więc Wam nie zaszkodzi. Możecie mieć po niej gazy, więc wtedy zmniejszcie dawkę jeśli będą zbyt dokuczliwe. Jednak warto pamiętać o tym, że oddawanie gazów jest zdrowe dla naszego ciała.

Zobacz również Czy puszczanie gazów spala kalorie? 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły