Poparzony język? Co wtedy zrobić, aby złagodzić ból i pieczenie

Zdrowie Data publikacji: 09 listopada 2022

Poparzenie języka to nic przyjemnego. Uczucie pieczenia i bólu jest naprawdę nieprzyjemne. Chwilę potrwa zanim język się zagoi. W tym czasie powinniśmy zrezygnować z gorących i ostrych rzeczy, aby nie podrażniać języka. Co jednak zrobić zaraz po poparzeniu, aby sobie ulżyć w cierpieniu?

Domowe sposoby na poparzenie języka

Gdy poparzymy język chcemy, jak najszybciej poczuć ulgę. W takiej sytuacji możemy skorzystać z cukru, który wystarczy nasypać sobie na język i poczekać aż się rozpuści. To złagodzi pieczenie. Równie dobrym pomysłem jest użycie kostki lodu, którą możemy włożyć do ust. Następnie przesuwać ją językiem wewnątrz, aby nie odmrozić sobie wewnętrznej strony buzi.

Gdy już uczucie pieczenia zelży, możesz wykonać płukanie jamy ustnej solą. Na szklankę ciepłej wody wystarczy dodać szczyptę soli. Następnie wypłukać usta i wypluć wodę. Sól to naturalny środek odkażający, który pomoże nam złagodzić uczucie poparzenia.

Pamiętaj, że w przypadku mocnych poparzeń może być niezbędna wizyta u lekarza. Dlatego nie lekceważ tego i w sytuacji wymagającej tego, udaj się na pogotowie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły