5 fajnych porad, które przydadzą Ci się na Wielkanoc

Porady Data publikacji: 14 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2021-03-16

Wielkanoc już tuż tuż. W związku z tym mamy dla Was parę porad, które na okoliczność nadchodzących świąt mogą Wam się przydać. Wypróbuj je i zaskocz rodzinę. Dzięki nim zrobisz zaskakujące pisanki, ozdoby świąteczne czy interesują przekąski na świąteczny stół.

1. Pisanki

Jeśli zjesz praliny i zostaną Ci po nich złotka to potnij je. Jajka pomaluj, a następnie ich spód posmaruj klejem np. wikol. Następnie obtocz je we złotkach i gotowe. Niepowtarzalne pisanki na pewno wszystkich zaskoczą :)

fot. filing.pl

2. Zajączek z biszkoptu

Zrobienie ciasta w kształcie zajączka jest bardzo proste. Upiecz biszkopt w kształcie koła. Przetnij go na pół, przełóż masą i natnij pod kątem z jednej strony. Uszka możesz zrobić z papieru, a futerko z wiórek kokosowych :) Prosty tort w kształcie wielkanocnego zajączka :)

fot. pintrest.com

3. Wielkanocne pancakes

Przepis na pancakes znajdziecie tutaj. Poniżej zobaczycie jak w ciekawy sposób je wykorzystać by zrobić przekąskę dla dzieci w kształcie zajączka :)

fot. pintrest.com

4. Pomysł na tęczowe pisanki

Wykorzystaj foremkę do muffinek, piankę do golenia i barwniki spożywcze aby zrobić niesamowite pisanki :) Instrukcję znajdziesz tutaj. To proste!

fot. domesticsuperhero.com

5. Jak złożyć serwetkę w kształt zajączka

Zastanawiasz się jak ozdobić świąteczny stół? Złóż serwetki w kształcie zajączka. To proste i fajne urozmaicenie :)

Poradnik znajdziesz na wideo poniżej.

Podobne artykuły