Jak wyczyścić skórzaną torebkę?

Porady Data publikacji: 17 września 2021

Zastanawiasz się, jak wyczyścić skórzaną torebkę? W tym artykule podpowiemy Ci, jak to zrobić i jednocześnie nie zniszczyć swojej ulubionej torebki. To całkowicie normalne, że nasza torebka może się zabrudzić. Podczas codziennego użytkowania ma ona styczność z różnymi powierzchniami. Czasem jesteśmy zmuszone odłożyć ją na podłodze, innym razem upadnie nam na chodniku, gdy szukamy w niej kluczy. Brudzi się również obcierając o nasze ubrania, a zwłaszcza jeansy, które potrafią zafarbować ją na niebiesko.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę – porady

Istnieją różne rodzaje skóry i to w jaki sposób wyczyścimy torebkę powinno uwzględniać właśnie ten parametr. Jeśli torebka wykonana została z zamszu, wtedy używamy delikatnej ściereczki zwilżonej z wodą z dodatkiem szarego mydła.

W przypadku, gdy torebka jest ze skóry licowej, wtedy nie musimy być, aż tak delikatni. Czyszczenie torebki zwykło się jednak zaczynać od wnętrza. Dlatego w pierwszej kolejności torebkę opróżniamy, a następnie wytrzepujemy środek. Możemy ją również odkurzyć odkurzaczem wewnątrz, ale bardzo fajnie działają rolki do czyszczenia ubrań. Wszelkie zanieczyszczenia przyklejają się do nich i dzięki temu łatwo jest usunąć je z torebki.

Teraz za pomocą ściereczki z mikrofibry i wody z szarym mydłem myjemy delikatnie torebkę. Mieszanka taka zazwyczaj bardzo dobrze radzi sobie z różnymi plamami, a jednocześnie mamy pewność, że nie zniszczy ona skóry. Pamiętajcie, że skóra również się rysuje, dlatego należy użyć nowej ściereczki.

W przypadku dużo trudniejszych do usunięcia plam, możemy użyć spirytusu lub jeśli go nie mamy zastąpimy go za pomocą perfum z alkoholem. Pamiętajcie, by na koniec zakonserwować. Jeśli masz zwykły krem do rąk, to również dobrze się sprawdzi. Wystarczy niewielką ilość kremu za pomocą wacika wetrzeć w skórę.

Przyznam Wam się również, że często używam nawilżanych chusteczek dla dzieci, aby szybko wyczyścić torebkę, gdy mi się zabrudzi, gdy jestem gdzieś poza domem.

Podobne artykuły