Masz taką rolkę? Wykorzystaj ją do posprzątania torebki i nie tylko!

Porady Data publikacji: 28 września 2017 / Aktualizacja: 2022-02-09

Posiadasz wałek czyszczący? Gdy jestem w IKEA biorę sobie ich zawsze zapas, za 8 zł można kupić cztery wkłady i naprawdę długo z nich korzystać.

Zazwyczaj służą mi one do czyszczenia ubrań. Zwłaszcza gdy odwiedza mnie przyjaciółka ze swoim pupilem, który bardzo lubi się tulić, ale za to zostawia przy tym bardzo dużo białej sierści. Wtedy rolka do czyszczenia jest bardzo praktyczna. Można ją też wykorzystać do wyczyszczenia naszej torebki.

Wiadomo, że nasza torebka to miejsce gdzie wrzucamy praktycznie wszystko. Potem raz na jakiś czas opróżniam ją segregując to czego nie potrzebuję. W torebce zostaje jednak sporo farfocli, które ciężko usunąć. W tym celu wystarczy wykorzystać wałek i przejechać po jej podszewce :)

Inne zastosowania wałka czyszczącego

Możesz go oczywiście wykorzystać w swoim domu do czyszczenia innych powierzchni np. mebli tapicerowanych. Również świetnie sprawdza się do zbierania okruszków ponieważ się do niego przyklejają, dlatego jeśli nie chcesz odkurzacz bo coś Ci się rozsypało to wyjmij z szafy taki wałek i możesz zrobić to po cichu i nie obudzić śpiącego dziecka :)

Za jego pomocą czyszczę również żyrandole, zwłaszcza papierowe kule z Ikea mogłyby się zniszczyć podczas mycia ich ściereczką, więc do usuwania kurzu z nich świetnie sprawdzi się wałek z taśmą samoprzylepną.

Często w szufladach zbiera się dużo kurzu i jakiś resztek. Ich dno również można przejechać rolką aby dokładnie je wyczyścić.

Podobne artykuły