Zobacz jak schudnąć pijąc kawę. Trzydniowa dieta dla kawosza.

Zdrowie Data publikacji: 21 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2022-02-20

Jeśli lubicie kawę to ta dieta na pewno przypadnie Wam do gustu. Kawa ma wiele ciekawych właściwości i może nam pomóc schudnąć. Zobaczcie trzy dniowy plan dietetyczny przy użyciu kawy i dowiedzcie się dlaczego to działa.

Zalety picia kawy

Kofeina to słowo klucz. Oczywiście są produkty, które zawierają jej więcej niż kawa. Nie jest ona jedynym i najlepszym źródłem kofeiny, ale zależy nam też na tym by była to dieta właśnie dla osób, które uwielbiają kawę. Chcielibyśmy też odczarować ją w Waszych oczach bo nadal wiele ludzi uważa ją za substancję, która nam szkodzi.

Kofeina przyśpiesza procesy związanie z rozszczepianiem i spalaniem komórek tłuszczowych. Osoby często trenujące zażywają ją nawet w kapsułkach, my jednak nie będziemy się uciekać do tego sposobu. Po prostu napijemy się pysznej kawy.

Dieta kawowa związana jest również z wysiłkiem fizycznym, na który musicie zarezerwować czas. Nie koniecznie musi to być siłownia, czy bieganie. Wystarczy długi 40-minutowy spacer poprzedzony szklanką kawy. Ważne jest to by był dynamiczny, najlepiej aby tętno podczas spaceru oscylowało w granicach 120 uderzeń na minutę. Wtedy efektywnie spalamy tłuszcz, a kofeina pomaga nam w tym przyśpieszając termogenezę. Dzięki temu możemy spalić więcej kalorii w tym samym czasie. Dla najlepszego efektu powinniśmy spożyć ok. 200mg kofeiny.

Jeśli nie macie pulsometra pewnie zastanawiacie się jak szybko trzeba iść aby serce biło ok. 120 razy na minutę. Z mojego doświadczenia wynika, że przechodząc 8km w około 120 minut mam właśnie taki puls. Więc obierzcie sobie trasę najlepiej na mapie Google, taką którą znacie i będzie miała ok. 8km. Postarajcie się przejść ją w dwie godziny.

Cenną właściwością kawy jest również obniżanie złego poziomu cholesterolu i jednocześnie podnoszenie tego dobrego. Oprócz tego kawa też jest źródłem innych cennych dla naszego organizmu składników. Również podczas naszej trzydniowej diety musisz pamiętać aby ograniczyć ilość kalorii, najlepiej spożywać max. 1500kcal dziennie. Aby to wyliczyć wystarczy skorzystać z kalkulatora kalorii i wpisać produkty, które jemy.

Trzydniowa dieta kawowa

Dieta ta ostatnio stała się bardzo popularna. Można ją spotkać w wielu opracowaniach w Internecie i jest wypróbowana przez wiele osób, które zaręczają efekty. Pamiętajcie jednak, że kawa wypłukuje z organizmu wodę, dlatego gdy pijemy sporo kawy musimy również pić więcej wody.

Dieta kawowa ma jedno bardzo proste założenie, przy każdym posiłku musimy wypić kawę. Myślę, że nie będzie to żadnym problemem dla prawdziwego kawosza :) Do tego tak jak pisaliśmy wcześniej, zalecamy ruch w postaci spaceru przynajmniej jeden raz w ciągu trwania tej diety i dzienny limit kalorii ustawiony na 1500.

Kawę najlepiej pić czarną. Zawiera ona wtedy bardzo mało kalorii i jest bogatym źródłem antyoksydantów. Bardziej restrykcyjna forma tej diety nawet zakłada menu na te trzy dni. Teraz Wam je przedstawimy i możecie je wypróbować.

Dzień pierwszy

Śniadanie: filiżanka kawy, połówka grejpfruta, tost z łyżeczką masła orzechowego
Drugie śniadanie: filiżanka kawy, pół puszki tuńczyka, tost z chudą wędliną
Obiad: filiżanka kawy, 150g piersi z kurczaka smażonych bez panierki na 2 łyżkach oliwy, warzywa na parze
Podwieczorek: bez kawy, jogurt naturalny mały, jabłko
Kolacja: 100g piersi z kurczaka pieczonej lub na parze, warzywa na parze

Dzień drugi

Śniadanie: filiżanka kawy, szklanka płatków owsianych, szklanka mleka, cynamon
Drugie śniadanie: filiżanka kawy, szklanka kefiru, gruszka
Obiad: filiżanka kawy, 150g piersi z kurczaka smażonych bez panierki na 2 łyżkach oliwy, warzywa na parze
Podwieczorek: bez kawy, sałatka z jabłka, gruszki, cynamonu, jogurtu naturalnego
Kolacja: jajecznica z dwóch jajek, paru krewetek i szpinaku

Dzień trzeci

Śniadanie: filiżanka kawy, tost z masłem i chudą wędliną z kurczaka, 2 mandarynki
Drugie śniadanie: filiżanka kawy, 2 kiwi, jogurt naturalny
Obiad: filiżanka kawy, 150g piersi z kurczaka smażonych bez panierki na 2 łyżkach oliwy, warzywa na parze
Podwieczorek: bez kawy, jogurt naturalny mały, 2 mandarynki
Kolacja: 100g piersi z kurczaka pieczonej lub na parze, warzywa na parze

Źródło artykułu: http://valentinbosioc.com

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły