Cebula w skarpecie na noc. Zobacz jakie niesie to korzyści!

Zdrowie Data publikacji: 03 czerwca 2018

Cebula ma wiele dobrych dla zdrowia właściwości. Na pewno wiecie jak zastosować ją podczas leczenia przeziębień. Stosowano ją również podczas leczenia chorób reumatycznych czy dróg oddechowych. Maryn arze zabierali ją w rejsy by chronić się przed szkorbutem. Oprócz tego zabija bakterie i wzmacnia odporność organizmu. Dzisiaj jednak wykorzystamy ją w ciekawy sposób.

Cebula do skarpety na noc

Czy wiesz, że Twoje stopy zawierają ponad 7000 zakończeń nerwowych? Nauka refleksologii znana od czasów starożytnego Egiptu polega na poprawie zdrowia poprzez odpowiednie uciskanie punktów na stopach. Stopę można podzielić na wiele stref, które odpowiadają za różne organy i problemy naszego ciała. Znajdziemy tam np. punkty odpowiedzialne za mózg, oczy, serce, trzustkę, okrężnicę czy jajniki. Odpowiednie ich masowanie może pomóc nam wyeliminować bóle głowy. złagodzić stres czy ból, zlikwidować problemy z menstruacją czy zaparciami. Ale nie tym się dzisiaj zajmiemy. Wykorzystamy wyjątkową rolę stóp i za pomocą cebuli poprawimy stan naszego zdrowia wkładając ją na noc do skarpetki. Dzięki temu, że stopy są przewodnikiem pomiędzy tak wieloma organami, to pozytywne działanie cebuli będzie miało również na nie wpływ.

Przeprowadzenie kuracji jest bardzo proste. Pokrój cebulę w plasterki i umieść na podeszwie naszej stopy. Następnie załóż skarpetkę aby nie spadły i połóż się spać.  Używamy cebuli białej. Wiele osób chwali sobie działanie tej terapii.

Korzyści

 • zabija bakterie, zarazki i wirusy
 • pomaga podczas przeziębienia oraz grypy
 • zwalcza obrzęki węzłów chłonnych
 • poprawia krążenie krwi
 • pomaga rozpuszczać zakrzepy
 • oczyszcza oskrzela
 • usuwa toksyny z organizmu
 • działa przeciwnowotworowo (dzięki zawartości siarki)

Źródła

 1. porandikzdrowie.pl
 2. grubacka.pl
 3. lalbavita.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły