Sok z buraka, który oczyści Twój organizm

Zdrowie Data publikacji: 25 czerwca 2018

Burak to jedno z najzdrowszych warzyw. Nasze organizmu z reguły są zakwaszone, soki warzywne mają działanie alkalizujące co w takim przypadku jest bardzo istotne.

Buraki działają krwiotwórczo. Oprócz tego zawierają kwas foliowy, który pomaga w prawidłowym rozwoju płodu. Buraki obniżają poziom złego cholesterolu oraz pomagają w nadciśnieniu. Zawierają wiele witamin w tym C,E, K, B6, niacynę i tiaminę. Są również bogatym źródłem minerałów takich jak wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas. Buraki mają również właściwości przeciwnowotworowe, chronią przed działaniem wolnych rodników.

Oczyszczające właściwości buraków

Buraki mają również działanie oczyszczające, na czym głównie dzisiaj nam zależy. Oznacza to, że wypłukują toksyny z organizmu. Dlatego warto co jakiś czas przeprowadzić sobie kurację detoksykującą organizm i przez kilka dni pić sok z buraka. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele toksyn może być zgromadzonych w Twoim organizmie. To one w dużej mierze odpowiadają za bóle głowy, złe samopoczucie czy problemy trawienne i tycie. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak zrobić sok z buraka, ale taki, który będzie smaczny. Sok z samego buraka zazwyczaj mało komu smakuje. Warto go osłodzić dodając marchew i jabłka.

Przepis na oczyszczający sok z buraka

Składniki

  • 1 burak
  • 2 marchewki
  • 2 jabłka

Przygotowanie

  1. Marchew i buraka myjemy i obieramy
  2. Jabłka również obieramy i wydrążamy środki
  3. Najlepiej teraz jest wykorzystać sokowirówkę, jeśli jej nie mamy można użyć blendera, wyjdzie nam wtedy gęstsze smoothie

Pamiętajmy, że napój przed wypiciem odkładamy na około pół godziny. Soku z buraka nie należy wypijać od razu po przygotowaniu bo może podrażniać żołądek.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły