Używasz kropli udrażniających nos? Powinnaś przestać!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-01-19

Krople do nosa są bardzo wygodne. Zakrapiamy nos lub wtryskujemy środek do środka i po chwili możemy cieszyć się możliwością ponownego oddychania. Jednak ich stosowanie nie jest tak korzystne jakby mogło się nam wydawać.

Zobacz również: Domowy naturalny sposób na katar

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zacznij od sprawdzenia składu kropli, które posiadasz. Jeśli znajduje się w nich ksylometazolina, to używając tych kropli dłużej niż parę dni możesz mieć problem z dolegliwością, która nazywa się katarem polekowym. Na czym to polega? To jak efekt jo-jo podczas odchudzania. Gdy odstawiasz krople katar wraca dwa razy mocniejszy, a wyleczenie go staje się dużo bardziej trudniejsze. Ponowne zakrapianie nosa środkiem udrażniającym niestety na niewiele się zda, a prowadzi to tylko do uzależnienia i błędnego koła, w które popadamy. Na dłuższą metę może to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń śluzówki nosa.

Dlatego jeśli kupujesz krople do nosa pamiętaj by nie stosować ich za często, jedynie w ostateczności. Nie stosuj ich również dłużej niż kilka dni. Za to możesz zacząć radzić sobie z katarem w naturalny sposób. Znajdziecie u nas kilka przydatnych domowych porad na katar.

Zobacz również: Cytryna w miodzie – domowy sposób na katar

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły