Zobacz jak wykorzystać ocet jabłkowy aby schudnąć

Zdrowie Data publikacji: 28 marca 2019

Ocet jabłkowy pomaga schudnąć. Dlaczego tak się dzieje? Z kilku prostych powodów. Trzeba tylko uważać i nie dać złapać się w pułapkę. Ocet jabłkowy pomaga pozbyć się z organizmu nadmiaru wody. Dlatego gdy nie odchudzałaś się i zaczniesz ten sposób stosować efekty będą szybkie i imponujące. Pamiętaj jednak, że w większości jest to woda, a nie tkanka tłuszczowa. Dlatego jeśli przerwiesz kurację i wrócisz do starych nawyków, szybko te kilogramy do Ciebie wrócą. Dlatego należy pamiętać by pić odpowiednią ilość wody co zmniejszy ryzyko retencji wody w organizmie. Oprócz tego należy już na stałe w swojej diecie ograniczyć sól i alkohol, które wodę w ciele zatrzymują.

Czy ocet jabłkowy pomaga schudnąć

Oczywiście tłuszcz również spalisz, będzie go mniej na początku niż tej wody, której się pozbyłaś, ale nadal ocet ma działanie przyśpieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że jeśli utrzymasz dietę po tym pierwszym okresie szybkiego spadku i dalej będziesz stosować ocet jabłkowy jako suplement, to teraz zaczniesz spalać coraz więcej tkanki tłuszczowej i odejmowane kilogramy będą właśnie tym tłuszczykiem. Wody przecież już się pozbyłaś. Sprawia to jednak, że efekty nie są już tak imponujące co wiele osób zniechęca. Pamiętaj jednak, że spalasz tłuszcz, a on już tak łatwo nie wróci. Oczywiście konieczne jest zachowanie zdrowej i zrównoważonej diety bo jedząc słodycze i chipsy szybko nabierzemy dodatkowych kilogramów.

To działanie spalające tłuszcz jest oparte głównie na przemianie materii. Spożywanie octu jabłkowego przyśpiesza metabolizm. Co ciekawe, ocet jabłkowy działa dwojako. Z jednej strony ułatwia rozkładanie się tłuszczy, a z drugiej poprawia trawienie. Dzięki temu możemy pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej przy zachowaniu takiej samej diety w tym samym czasie, niż gdybyśmy go nie stosowali.

Pamiętajcie jednak i zawsze o tym przestrzegamy gdy piszemy o różnego rodzaju naturalnych suplementach diety. Nie zrobią one całej pracy za nas. Odpowiednia dieta, zwiększenie aktywności fizycznej i wszystkie działanie po diecie mające na celu zapobieganiu efektu jojo są konieczne! Suplementy takie jak ocet pomogą Ci szybciej osiągnąć wymarzoną wagę, ułatwią też ten proces, ale same w sobie nie wystarczą. Sama korzystałam z octu jabłkowego, ale był on w formie kapsułek. Mogę potwierdzić, że faktycznie to działa. Ale jednocześnie towarzyszyła temu dieta i dokładny plan żywieniowy, który przygotował mi dietetyk.

Myślę, że z założeń teoretycznych wiemy już wystarczająco dużo by zdecydować czy chcemy z tego sposobu skorzystać. Jeśli uważacie, że warto wypróbować ocet jabłkowy w odchudzaniu to poniżej znajdziecie przepis na to jak go stosować. Pamiętajcie też o tym, że najlepszy będzie ocet domowej roboty. Nie jest to trudne do zrobienia, przepis znajdziecie tutaj. Samo przygotowanie jest szybkie, ale czas fermentacji może potrwać ok. 5 tygodni.

Ocet jabłkowy na odchudzanie – stosowanie

Składniki

 • 1 łyżka octu jabłkowego
 • 1 łyżka miodu
 • 250 ml wody

Stosowanie i przygotowanie jest banalnie proste. Do szklanki wody dodaj octu i miodu, a następnie dobrze wymieszaj ze sobą. Następnie wypijamy taką mieszankę rano i wieczorem. Oznacza to, że spożywamy dwie łyżki octu jabłkowego dziennie. Czy to może nam zaszkodzić? W nadmiarze może on być dla nas niekorzystny. Jednak ilość, którą spożywamy w ten sposób nie jest duża. Trzeba tylko pamiętać by z tym nie przesadzać.

Właściwości zdrowotne octu jabłkowego

Oprócz tego sam ocet jabłkowy ma też inne cenne dla zdrowia właściwości. Oto niektóre z nich.

 1. Zmniejsza poziom cholesterolu
 2. Poprawia trawienie
 3. Zmniejsza apetyt
 4. Jest źródłem minerałów i witamin
 5. Jest bogaty w przeciwutleniacze
 6. Łagodzi ból gardła
 7. Pomaga na zgagę
 8. Skutecznie usuwa łupież
 9. Łagodzi skurcze
 10. Pomaga usuwać kurzajki
 11. Zabija nieprzyjemne zapachy
 12. Łagodzi wzdęcia

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły