Co jeść żeby polepszyć pamieć oraz koncentrację?

Zdrowie Data publikacji: 13 czerwca 2017

Podczas okresu wysilonej pracy umysłowej warto zaopatrzyć nasz w organizm w mikroelementy, które poprawiają pamieć i ułatwiają koncentrację. Nie musicie łykać specjalnych suplementów diety, wystarczy do niej wprowadzić naturalne produkty, które zapewnią taki sam efekt.

Produkty, które poprawiają pamieć oraz koncentrację

Bardzo ważne jest to by dostarczyć naszemu organizmowi energii. Czerpie on ją z węglowodanów oraz tłuszczy. Bardzo przydatne okażą się też antyoksydanty. Pomagają one na odpowiednie przewodzenie impulsów nerwowych, dzięki temu pomagają w regeneracji neuronów mózgu. Zacznijmy zatem wprowadzać do swojej diety następujące produkty.

Orzechy

Są źródłem zdrowych tłuszczy oraz witaminy E. Bardzo dobrze wpływają na pracę naszego mózgu. Nie jedz ich jednak za wiele, garstka dziennie wystarczy.

Pomidory

Pomidory są źródłem likopenu i neutralizują działanie wolnych rodników. Zawierają też cholinę, która wspomaga naukę oraz pamieć. Odpowiada za prawidłowe przekazywanie impulsów nerwowych.

Oliwa

Oliwa to po prostu bardzo dobre źródło tłuszczy nienasyconych, które dobrze wpływają na pamieć oraz koncentrację.

Tłuste ryby

Jak wiecie są one źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które są składnikiem wielu tabletek wspomagających pamieć i koncentrację.

Buraki

Buraki to nie tylko antyoksydanty, ale też związki azotowe, które poprawiają ukrwienie mózgu. Jednocześnie dociera do niego więcej tlenu i może on sprawniej pracować.

Brokuły

Brokuły to niesamowite warzywa, opóźniają one rozkład acetylocholiny, która jest neuroprzekaźnikiem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły