Zobacz dlaczego nie należy nigdy zabijać pająka w domu! Po prostu go wynieś.

Porady Data publikacji: 12 czerwca 2018

Dlaczego nie powinno zabijać się pająków w domu? Gdy zobaczysz pająka, nie zabijaj go, a po prostu go złap i wyrzuć na zewnątrz. Wiemy, że niektórym będzie trudno się przełamać, znamy przypadki arachnofobii i wiemy, że trudno niektórym osobom jest nawet na nie patrzeć. Wtedy jednak możecie poprosić kogoś bliskiego aby zrobił to dla Was.

Nie zabijaj pająka w domu

Pająków nie należy się bać. Tak naprawdę wśród gatunków żyjących w Polsce, większość nawet nie jest w stanie przebić skóry człowieka, aby w jakikolwiek sposób nam zagrozić. Są oczywiście jadowite, w ten sposób łapią swoje pożywienie. Jednak dla nich to my jesteśmy największym niebezpieczeństwem.

Pająki są wręcz pożyteczne. Budując swoje sieci wyłapują np. komary, które o tej porze roku silnie nam dokuczają. Jednak ich wygląd sprawia, że przez wielu z nas nie są mile widzianymi gośćmi i pewnie nie raz zdarzyło Wam się urządzić polowanie z kapciem.

Dlatego zanim go zabijesz zastanów się i lepiej wynieś go na zewnątrz. Po pierwsze dlatego, że jest to stworzenie pożyteczne i może chronić Twój dom i ogród przed insektami. Po drugie, pająki znoszą jaja w specjalnych workach. Gdy zabijemy pająka możemy doprowadzić do rozerwania tego worka, a wtedy duża ilość małych pajączków rozbiegnie się po mieszkaniu.

fot. fot. YouTube/KarlaTesting

Jak odstraszyć pająki

Dużo lepiej jest po prostu odstraszyć pająki by nie chciały zaglądać do naszego domu. Zrobić to można na wiele sposobów, które opisywaliśmy w tym artykule.

Źródło artykułu: http://lolmania.eu/nigdy-nie-zabijaj-w-domu-pajakow-oto-dlaczego/

Podobne artykuły