Jak zrobić pułapkę na muszki owocówki? Instrukcja KROK PO KROKU!

Porady Data publikacji: 08 lipca 2022

Muszki owocówki to małe owady, które zwabiają do naszej kuchni dojrzałe owoce oraz warzywa. Zwłaszcza teraz podczas lata dużo szybciej stają się one przejrzałe. Dlatego ważne jest to, by regularnie je przeglądać i wyrzucać te, które zaczynają się już psuć. Zapach fermentujących warzyw lub owoców będzie szczególnie atrakcyjnym aromatem dla muszek owocówek.

Zachowanie czystości w kuchni to bardzo ważna rzecz, jeśli zależy nam na zapobieganiu, a nie leczeniu objawów. Pozostawione na wierzchu kubki z resztkami soku, niewytarte plamy po krojeniu owoców, to wszystko będzie zwabiać te małe muszki do naszej kuchni.

Nie wystarczy jednak wszystkiego wrzucić do kuchennego śmietnika. To kolejne źródło zapachu, które może je zwabić. Dlatego jeśli lądują w nim przejrzałe owoce i warzywa, to najlepiej resztki od razu wynieść na zewnątrz do kontenera na odpady.

Brudnych naczyń nie pozostawiaj w zlewie, a od razu wkładaj je do zmywarki. Zadbaj również o odpływ, aby nie zalegały w nim resztki gnijących produktów. Możesz wyczyścić go wsypując do środka szklankę sody oczyszczonej, a następnie zalewając szklanką octu. Nie tylko usunie zapachy i resztki, ale również udrożni zatory.

Co zrobić, gdy muszki owocówki pojawią się w naszej kuchni?

W takiej sytuacji powinniśmy działać natychmiastowo. Muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają. Jeśli nie postaramy się ich usunąć, wtedy w niedługim czasie będziemy mieć do czynienia z prawdziwą inwazją.

Oczywiście powinniśmy zadbać o porządek. Sprawdzić źródło pochodzenia problemu. Przejrzeć owoce i warzywa, opróżnić kosz, pomyć naczynia i dobrze wytrzeć blaty. Muszki jednak już to są, dlatego to nie wystarczy. Na szczęście możemy zrobić bardzo prostą pułapkę na muszki owocówki, która jest naprawdę skuteczna.

Jak zrobić pułapkę na muszki owocówki?

Przygotowanie takiej pułapki jest bardzo proste. Potrzebujemy czegoś co zwabi muszki owocówki do środka. Może to być ocet jabłkowy, który jest efektem fermentacji jabłek, a więc aromatem bardzo kuszącym dla muszek owocówek.

Jeśli nie mamy w domu octu, to nic straconego. W tym celu możemy użyć resztek psujących się owoców czy warzyw. One również będą zwabiały muszki to pułapki, z której nie będą mogły już się wydostać.

Potrzebne produkty

  • szklanka
  • folia spożywcza
  • wykałaczka
  • ocet jabłkowy

Przygotowanie pułapki na muszki owocówki

Przygotuj szklankę, a następnie umieść w niej wabik. W naszym przypadku będzie to ocet jabłkowy. Następnie górę zabezpiecz folią spożywczą.

Teraz wystarczy już, że za pomocą wykałaczki zrobimy otwory w folii. Dzięki temu muszki owocówki zwabione zapachem będą mogły dostać się do środka, ale opuszczenie pułapki nie będzie już takie łatwe.

Po złapaniu muszek w pułapkę wystarczy zakryć górę i wstrząsnąć zawartością. Muszki wraz z octem możemy wylać do zlewu lub toalety i dobrze spłukać. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie jednorazowych kubeczków. Dzięki temu możemy taką pułapkę zawinąć w dodatkowy woreczek i w całości po prostu wyrzucić do kosza na odpady.

Podobne artykuły