Na co zwrócić uwagę, zanim wybierzemy firmę do realizacji zaproszeń ślubnych?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-03-25

Zaproszenia ślubne to ważny element przygotowań do ceremonii, który może wpłynąć na pierwsze wrażenie gości na temat nadchodzącego wydarzenia. Wybór odpowiedniej firmy, która stworzy oryginalne i eleganckie zaproszenia, może być kluczowy dla sukcesu ślubu. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka istotnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze usługodawcy.

Sprawdź opinie na grupach weselnych na Facebooku

Niestety, jeśli przejrzymy grupy na Facebooku dotyczące wesela i ślubu, to zobaczymy, że bardzo wiele osób spotyka się z problemami związanymi z zamówionymi zaproszeniami. Niedotrzymywanie terminów i brak kontaktu, to częsta sytuacja. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że podczas planowania wesela, takie rzeczy mogą po prostu wytrącić nas z równowagi.

Nawet jeśli sam proces realizacji zaproszeń pójdzie gładko, może okazać się, że nie są one takie, jakich oczekiwaliśmy. Kolory odbiegają od tych, które zostały nam zaprezentowane na podglądzie. Jakość papieru jest słaba, a koperty wyglądają jak najzwyklejsze kupione w sklepie biurowym.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dlatego warto przed ostatecznym wyborem firmy, zwrócić uwagę na opinie w społeczności ślubnej. Podpowiemy Wam, co jeszcze możecie zrobić, aby się wybrać odpowiedniego wykonawcę.

Zadzwoń na podany numer i sprawdź, jak wygląda kwestia kontaktu

Częstym problemem jest to, że samo złożenie zamówienia przez stronę nie przysparza żadnych problemów i wątpliwości. Dopiero, gdy termin mija, a my czekamy na nasze zaproszenia, okazuje się, że bardzo trudno jest skontaktować się z wykonawcą.

Wesele planujemy z dużym wyprzedzeniem, dlatego mamy czas, aby sprawdzić, jak przebiega kontakt z daną firmą zajmującą się zaproszeniami ślubnymi. Wystarczy zadzwonić tam samemu lub poprosić kilka bliskich osób, aby w różnych odstępach czasu zadzwoniły i sprawdziły, czy kontakt przebiega bezproblemowo. Będziemy wtedy spokojni, że w przypadku jakiś nieprawidłowości, uda nam się to wyjaśnić telefonicznie.

Poproś o próbki zaproszeń wysłane pocztą

Podczas procesu tworzenia wydruków zazwyczaj pozostają jakieś próbki lub skrawki papieru. Możemy poprosić o przesłanie ich, abyśmy mogli zweryfikować jakość wydruku oraz pergaminu. W wielu przypadkach dostaniemy je za darmo, czasami będziemy musieli pokryć koszt samej przesyłki. Warto jednak to zrobić, aby później się nie zawieść i nie stracić większej sumy pieniędzy. Zaproszenia kosztuje od kilku do kilkunastu złotych za sztukę. Straty mogą więc iść w setki złotych.

Sprawdź wiarygodność sprzedawcy

Przejrzyj stronę sprzedawcy. Zwróć szczególną uwagę na to, czy podane są wszystkie dane dotyczące prowadzonej działalności: nazwa firmy, adres, nip. Zapoznaj się z regulaminem. Sprawdź czy są w nim zapisy dotyczące terminu realizacji, potencjalnych zwrotów i reklamacji. Przejrzyj również opinie o nim, choćby te dostępne w Google. Dużo wiarygodniejsze są jednak posty dotyczące danej firmy na grupach na Facebooku.

Przejrzyj portfolio i zobacz projekt na różnych urządzeniach

Przed zamówieniem indywidualnego projektu, warto przejrzeć portfolio projektanta. Dzięki temu dowiemy się, czy jego styl nam odpowiada. Bardzo ważne jest również to, aby przesłane projekty obejrzeć na różnych monitorach. Materiały do druku projektuje się w palecie kolorów CMYK. Jest ona uboższa niż RGB, za pomocą której obraz jest wyświetlany na ekranie komputera lub telefonu. Dlatego wydrukowany projekt może nieco różnic się od tego, co widzieliśmy na ekranie. Różnice nie powinny być jednak ogromne.

Każdy monitor posiada trochę inną matrycę, inaczej jest skalibrowany i inaczej będzie wyświetlał kolory. Nawet sama jasność monitora ma znaczenie przy odbiorze takiego projektu. Dlatego warto przejrzeć projekt na różnych urządzeniach, aby uniknąć kłopotów, ale też niepotrzebnych sprzeczek. Graficy zazwyczaj korzystają ze specjalnych monitorów, które dużo wierniej oddają kolory po wydrukowaniu. Są to specjalistyczne i drogie monitory, nic więc dziwnego, że zazwyczaj takimi nie dysponujemy. Musimy więc mu zaufać, ale jednocześnie przeglądając przygotowane grafiki na różnych monitorach zyskamy pogląd na to, jak to finalnie będzie wyglądać i jak duże różnice mogą wynikać z przyczyny samego monitora.

Podobne artykuły