Zapomnij o czyszczeniu szafek kuchennych od góry. Wypróbuj babciny sposób

Porady Data publikacji: 2023-02-01 / Aktualizacja: 2023-12-06

Kurz osadza się wszędzie i w każdym pomieszczeniu. Kuchnia nie jest tutaj żadnych wyjątkiem. Im trudniejsze miejsce do sprzątania, tym więcej go tam znajdziemy. Dlatego góra szafek kuchennych jest miejscem, które gromadzi go bardzo dużo. Chociaż na ogół go nie widzimy, to on tam cały czas się znajduje i gromadzi. Podczas powiewów powietrza może wznosić się do góry i opadać na nasze jedzenie oraz naczynia. Nie brzmi to przyjemnie, dlatego warto go regularnie sprzątać. To zajmuje jednak sporo czasu, ale jest lepszy sposób.

Obecnie modna jest zabudowa kuchni pod sam sufit. Dzięki temu, że szafki kuchenne sięgają do samego sufitu, nie pozostawiamy miejsca do zbierania się kurzu.

Szafki kuchenne do sufitu

Nie wszyscy jednak taką kuchnię posiadają, a tradycyjne szafki kuchenne są wprost wymarzonym dla kurzu miejscem, w którym mógłby osiąść. Po pewnym czasie tworzy się na nich tłusta powłoka z kurzu i innych kuchennych zanieczyszczeń. Jej usuwanie nie jest przyjemne ani łatwe. Możemy tego uniknąć. Nasze babcie miały na to sprytny sposób.

Zabezpieczenie przed kurzem górnej powierzchni szafek kuchennych

Nasze babcie miały sprytny sposób na walkę z kurzem gromadzących się na górze kuchennych szafek. Rozkładały tam gazety. Dzięki temu tłuste opary i kurz osiadały na nich, a nie na samych meblach. Wystarczy więc zwinąć je i wyrzucić, a następnie zastąpić je nowymi po przeczytaniu kolejnego wydania tygodnika.

Dzisiaj wiadomości czytamy w sieci, ale nadal do naszych skrzynek na listy dostajemy masę wszelkiego rodzaju ulotek reklamowych oraz gazetek. Możemy więc wykorzystać je właśnie w ten sposób. Możemy wykorzystać też kartonowe opakowania czy papierowe torby.

Podobne artykuły