5 rzeczy, które pomogą Ci się pozbyć pająków z domu!

Porady Data publikacji: 22 kwietnia 2018

Jak odstraszyć pająki? można zrobić to na wiele sposobów, a zazwyczaj wystarczą po prostu mieszanki zapachów, których pająki nie lubią. Wystarczy nimi spryskać miejsca, w których pająki się pojawiają oraz wejścia do naszego domu by cieszyć się ich brakiem.

1. Kurkuma

Kurkuma jest przyprawą, za którą pająki nie przepadają. Wystarczy dodać do dwóch łyżek kurkumy trochę wody by stworzyć pastę, w której następnie zanurzymy kulki z waty. Takie kulki rozkładamy w domu w miejscach gdzie widujemy pająki.

Pamiętaj jednak, że kurkuma farbuje. Dlatego nie kładź ich bezpośrednio na meblach, zawsze coś pod  nie podłóż.

2. Cytrusy

Pająki nie lubią cytrusów. Dlatego możesz użyć dowolnego owocu cytrusowego aby je odstraszyć. Możesz wymieszać sok z cytryny z wodą i spryskać niektóre miejsca. Równie dobrym pomysłem będzie obranie owoców i rozłożenie ich skórek w rożnych miejscach domu na talerzykach.

Możesz nawet zrobić z nich dekorację, a one będą wydzielać swój cytrusowy aromat, który odstraszy pająki.

3. Biały ocet

Kwas octowy to dobry odstraszacz pająków. Wystarczy zmieszać ocet w proporcjach 1:1 i przelać do butelki z atomizerem. Następnie spryskujemy nim miejsca gdzie znajdujemy pająki aby je z tego miejsca wypłoszyć na stałe.

4. Cynamon

Cynamon to mocna i aromatyczna przyprawa. Jej zapach nie będzie nam przeszkadzał, ale dla pająków będzie odstraszający. Do tego ma działanie przeciwgrzybiczne więc możemy nim podsypać doniczki na balkonie i tym samym zadbać o zdrowie kwiatów i odstraszyć pająki.

5. Mięta pieprzowa

To kolejny z zapachów, który odstrasza pająki. Do 3 szklanek wody dodaj łyżeczkę olejku z mięty pieprzowej i spryskaj ramy okienne, futryny i inne miejsca przez które pająki mogą dostawać się do domu. Miętę również możesz zasadzić w donicach i trzymać blisko okien.

Podobne artykuły