Jak znaleźć pracę przez Internet?

Porady Data publikacji: 28 listopada 2019

Szukasz nowej pracy? Wcale nie musisz odwiedzać dziesiątek firm i zanosić do nich CV. W dzisiejszych czasach pracę można znaleźć przez Internet co umożliwia choćby ta strona internetowa. Co więcej, oferty zostaną przystosowane do naszych kompetencji i oczekiwań. Nie musimy więc spędzać godzin czasu na przeglądaniu ofert pracy i filtrowaniu ich pod kątem tego, czego szukamy. Dzięki temu zostaniemy połączeni z pracodawcami, którzy szukają właśnie kogoś takiego jak my co zwiększa nasze szanse podczas rekrutacji.

Dlaczego szukamy nowej pracy?

Szukanie nowej pracy nie zawsze musi być związane z utraceniem poprzedniej. Jeśli w obecnym miejscu nie czujemy się dobrze, pracodawca nie spełnia naszych oczekiwań, podwyżka wisi daleko na horyzoncie, to dobry moment aby zorientować się na rynku pracy w naszym zawodzie. Dzięki temu nie tylko poznamy zapotrzebowanie na osoby z naszymi kompetencjami, ale również dowiemy się jakie stawki oferuje konkurencja.

Oznacza to, że założenie takiego profilu na portalu z ofertami pracy nie musi wiązać się ze składaniem swojej kandydatury. Jeśli jednak zauważymy ofertę, która nas zainteresuje jedną z rzeczy, które musimy mieć jest CV oraz list motywacyjny.

Czym jest CV?

CV czyli curriculum vitae to z łaciny „przebieg życia”. Jest to nic innego jak życiorys zawodowy przedstawiający jak przebiegała nasza kariera zawodowa oraz edukacja. Informacje przedstawione są w chronologiczny sposób.

Generator CV

Nie musimy uczyć się jego pisania. W Internecie znajdziemy strony, które pomogą nam wygenerować CV, jedną z nich znajdziesz tutaj. Wystarczy wybrać jeden z szablonów, a następnie wypełnić go swoimi danymi. Strona poprowadzi nas za rękę w kilku prostych formularzach. Dzięki temu stworzenie własnego CV jest bajecznie proste, a rzeczą trudniejszą, którą musimy zrobić jest list motywacyjny.

Czym jest list motywacyjny

List motywacyjny stawia duże wyzwanie i faktycznie jest znacznym problemem, ale tylko dlatego, że wiele osób nie wie jak go napisać. To sprawia, że jest on praktycznie pomijany przez pracodawcę i dostawiany na kupkę nieprzeczytanych dokumentów, które wkrótce trafią do niszczarki papieru. Szkoda jednak by tak samo stało się z naszym listem motywacyjnym bo to dobra okazja do zrobienia pierwszego dobrego wrażenia.

List motywacyjny co do zasady ma objaśnić motywację piszącego. Trzeba pamiętać o tym, że jest to pismo formalne, więc i takie wymogi powinno spełniać jeśli traktujemy rekrutację w poważny sposób. Nie wiele nam to jednak mówi, dlatego zobacz 8 porad, jak napisać dobry list motywacyjny.

External content

Podobne artykuły