Nie lubisz marnować żywności? Te rozwiązanie jest dla Ciebie!

Porady Data publikacji: 22 kwietnia 2017

Nie lubisz marnować jedzenia? Ten trik jest idealny dla Ciebie. Dzięki niemu mniej rzeczy się zepsuje, a to oczywiście wpływa na stan naszego domowego budżetu.

Ile razy mieliście tak, że robiąc tygodniowy przegląd lodówki okazywało się, że niektóre rzeczy już się przeterminowały, a ty znowu je kupiłaś i zjadłaś świeże zamiast starych?

Przyznam się Wam, że działo się u mnie tak bardzo często. Jedzenie po prostu lądowało do kosza bo było przeterminowane. A ja będąc w sklepie nie wiedziałam czy coś już się kończy i trzeba szybko to zjeść więc kupowałam kolejne opakowanie.

Szuflada na produkty z końcówką daty przydatności

Przygotuj w lodówce specjalny pojemnik lub nawet całą półkę, na której będziesz odkładać produkty, którym kończy się data przydatności do spożycia. Staraj się też często przeglądać produkty w lodówce i odkładać je na to miejsce.

Dzięki temu mniej żywności będzie się marnować bo na czas będziesz wykorzystywać produkty, które nie długo będziesz mogła jedynie wyrzucić. Wiedząc też o tym nie kupisz kolejnych bo w domu przecież już jest to samo i trzeba zjeść to najpierw. To prosty trik, ale spróbujcie go wprowadzić w swoje życie, a przekonacie się jak bardzo jest skuteczny. Naprawdę gdy zaczęłam go stosować mniej żywności lądowało w koszu na śmieci, a pieniądze zaczęły zostawać w portfelu.

Podobne artykuły