Zmuszasz dziecko do zostania wegetarianinem? Może to negatywnie odbić się na jego nauce!

Parenting Zdrowie Data publikacji: 30 marca 2017

Najnowsze badania potwierdzają, że wegetarianizm u dzieci negatywnie wpływa na ich zdolności umysłowe.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest wegetarianizm lub słyszał, ale się z tym nie spotkał to jest to świadome wyłączenie ze swojej diety mięsa i innych produktów pochodzących od zwierząt.

Jest wielu zwolenników i przeciwników tego sposobu żywienia. Tak naprawdę wybór zależy do nas, ale gdy chcemy podejmować go za nasze dzieci powinniśmy być świadomi wszelkich konsekwencji.

Eksperci postanowili przeprowadzić badania i wyciągnęli wnioski, że dzieci matek, które są wegetariankami osiągają gorsze wyniki w nauce. Zwłaszcza gdy matki rezygnowało z wszelki produktów odzwierzęcych jak mleko, ser, jajka itd.

Naukowcy potwierdzają, że jest to spowodowane niedoborem Witaminy B12 w diecie dzieci, którą znajdziemy w takich produktach jak np. wspomniane jajka czy mleko.

Norwescy naukowcy potwierdzają, że ten sam problem dotyczy starszych dzieci, których dieta jest uboga w Witaminę B12 np. przez przejście całej rodziny na wegetarianizm. Gorzej radzą sobie w nauce i trudniej przychodzi im zdawanie testów z porównywalnymi wynikami jak dzieci, które jedzą mięso i produkty pochodzące od zwierząt.

Niedobory witaminy B12 zaburzają prawidłową pracę mózgu. Mogą mieć negatywny wpływ na rozwój małych dzieci np. gdy brakuje jej w pokarmie matki lub prowadzić do problemów z nauką u starszych dzieci.

Dlatego decydując się aby nasze dziecko przeszło na wegetarianizm musimy mieć również na uwadze takie aspekty i konsultować to z lekarzem. Niedobór odpowiednich składników odżywczych i witamin trzeba wtedy zastąpić suplementami.

Źródło artykułu: http://nymag.com/scienceofus/2017/02/being-a-vegetarian-is-about-more-than-not-eating-meet.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły