5 oznak, że Twoje serce nie działa prawidłowo

Zdrowie Data publikacji: 09 sierpnia 2018

Nasze serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele. Działa jak istna pompa, która toczy życiodajne składniki po całym naszym ciele. Bez niego nie jesteśmy w stanie żyć, dlatego warto o nie dbać. Gdy zobaczysz jeden z tych objawów, może to oznaczać, że należy o nie bardziej zadbać. Skonsultuj się wtedy z lekarzem.

1. Nieustający kaszel

Kaszel może również oznaczać choroby serca. Jeśli masz problem z uporczywym kaszlem, a do tego dochodzi różowa wydzielina, może oznaczać to niewydolność serca. Nie laeży go lekceważyć.

2. Opuchnięte nogi, kostki i stopy

Jeśli serce nie pompuje dobrze krew, płyn z naczyń krwionośnych przecieka do otaczających go tkanek, a te zaczynają puchnąć. Dobrze widoczne jest to na stopach czy kostkach gdy skarpetki zaczynają nas uciskać.

3. Brak apetytu czy nudności

Może wydawać się to dziwne, ale wielu pacjentów chorych na serce uskarżało się na nudności i brak apetytu. Powoduje to nagromadzenie się płynu w wątrobie i jelitach co zaburza trawienie.

4. Jasna lub niebieskawa skóra

Gdy skóra staje się jasna lub przyjmuje niebieskawy kolor może to być wynikiem nieprawidłowego krążenia, a to oznacza, że serce nie działa tak jak powinno.

5. Wysypka czy plamy na skórze

Badania potwierdzają, że egzema czy półpasiec są czynnikami wysokiego ryzyka chorób serca. Osoby z półpaścem były o 59% bardziej narażone na zawał.

Badanie 1 / Badanie 2

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/8-warning-signs-that-your-heart-doesnt-work-properly-524860

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły