Jak zlikwidować drugi podbródek?

Uroda Data publikacji: 19 kwietnia 2018

Jak zlikwidować drugi podbródek? Powstanie drugiego podbródka może determinować wiele rzeczy. Jedną z nich mogą być problemy zdrowotne. Drugi podbródek może pojawić się podczas niedoczynności tarczycy. Oczywiście nie tylko choroby są temu winne, a zwykle po prostu nasze niedbalstwo o zdrowie i kondycję.

Drugi podbródek pojawia się gdy zażywamy za mało ruchu, a jednocześnie odżywiamy się niezdrowo korzystając z wysoko-przetworzonych produktów, tłustych i bardzo słonych przekąsek oraz napojów zawierających wiele cukru.

Jak zlikwidować drugi podbródek? Dzisiaj postaramy się Wam w tym pomóc, ale musicie pamiętać, że cały proces potrwa. Nie da się tego zrobić jak za dotknięciem magicznej różdżki. Będzie to wymagało od nas pracy i systematyczności. Dzięki temu jednak osiągniecie zamierzony efekt i poczujecie się dużo lepiej.

Jak zlikwidować drugi podbródek

Diagnoza problemu

Ważne jest to by zrozumieć dlaczego drugi podbródek u nas się pojawił. Jeśli są to problemy związane z tarczycą to nie będzie łatwo się go pozbyć bez wizyty u lekarza. Podczas niedoczynności tarczycy wydziela ona za mało hormonu tarczycy. Jej objawy są trudne do zauważenia, a wykrycie niedoczynności tarczycy stosuje się badanie TSH. Pozwala ono wykryć nawet bezobjawową niedoczynność tarczycy.

Leczenie niedoczynności tarczycy jest bardzo proste. Wystarczy zażywać hormony tarczycy, które przepisze nam lekarz. Dawka leku ustalana jest na podstawie wyników badań hormonalnych dlatego nie powinniśmy próbować robić tego samodzielnie.

Jeśli jesteś osobą z nadwagą to już wiesz, że problemem, który powoduje powstawanie drugiego podbródka jest ta dodatkowa liczba kilogramów. Aby zacząć z nim walczyć nie wystarczy jedynie go wyćwiczyć czy zacząć stosować specjalne kosmetyki. Należy przede wszystkim zrzucić parę kilogramów. Aby to zrobić możecie skorzystać z różnych diet np. diety Dukana, którą opisywaliśmy lub zupełnie innych sposobów na schudnięcie.

Problemem może być również utrata elastyczności skóry związana już z przebytym procesem chudnięcia lub najzwyczajniej upływem lat. Wtedy jak najbardziej możesz zacząć stosować sposoby na zlikwidowanie drugiego podbródka.

Zacznijmy od tego jak powinna wyglądać nasza dieta jeśli chcemy pozbyć się tego problemu. To co jemy ma również wpływ na to jak wyglądamy, dlatego warto bliżej przyjrzeć się naszemu menu.

Dieta, a drugi podbródek

Nie będzie kłamstwem jeśli powiemy, że po prostu musisz się zacząć zdrowo odżywiać. Unikać tłustych potraw czy bogatych w sól lub cukier. Jedz więcej warzyw, które zawierają cenne dla naszej urody witaminy i minerały. Dzięki temu Twoja skóra będzie regenerowała się szybciej.

Jest jednak sprytny trik, który warto zastosować, a mianowicie powolne jedzenie i dobre żucie pokarmu. Wtedy pracują mięśnie podbródka, które w naturalny sposób są trenowane i jednocześnie napinają ponownie skórę likwidując drugi podbródek.

Warto również wzbogacić swoją dietę w produkty, które uzupełniają kolagen. Jest to białko niezbędne dla elastyczności naszej skóry. Kolagen znajdziemy w takich produktach jak galaretki z nóżek wieprzowych czy galaretki owocowe. Jest to naturalny element tkanki łącznej. Oczywiście można go suplementować kupując specjalne kapsułki z kolagenem.

Kosmetyki, a drugi podbródek

Dbać o naszą skórę możemy również od zewnątrz. Tutaj istotne jest to by dobrze skórę nawilżać. Można robić to naturalnymi środkami np. oliwą z oliwek, która zawiera cenną dla skóry witaminę E. Dobrze nawilżona skóra będzie jędrna i zdrowa. Nie zapominaj też o tym, że robimy to od wewnątrz. Dlatego gdy będziesz przyjmować za mało płynów, Twoja skóra będzie przesuszona.

Warto również stosować peelingi, które złuszczają martwe komórki skóry i przyśpieszają jej regenerację. Taki peeling zrobisz bardzo prosto dodając do wcześniej przytoczonej oliwy soli lub cukru. To prosty naturalny peeling. W podobny sposób wykonasz go też na bazie oleju kokosowego czy jogurtu, które również zadbają i nawilżą naszą skórę.

Przy okazji gdy będziesz nawilżać podbródek lub stosować peeling przez chwilę go także masuj. Masaż ujędrnia skórę i przyśpiesza cały proces regeneracji skóry i likwidacji drugiego podbródka.

Ćwiczenia na drugi podbródek

Przechodzimy do ostatniego etapu pracy nasz naszym podbródkiem. Będą to ćwiczenia, które ujędrnią mięśnie i naciągną ponownie skórę.

  1. Oprzyj się o ścianę plecami i dobrze je wyprostuj. Następnie powoli odwracaj głowę w prawo i w lewo. Rób to powoli po kilkanaście razy na każdą stronę.
  2. Teraz podnoś głowę do przodu i do góry. Jednocześnie postaraj się napiąć mięśnie szyi robiąc „grymas”.
  3. Usiądź przy stole, oprzyj ręce na łokciach, a brodę połóż na złożonych pięściach. Staraj się docisnąć głowę jak najmniej do pięści, które stawią opór.
  4. Otwórz szeroko usta i staraj się przycisnąć brodę jak najmniej do szyi.

Na wideo poniżej zobaczysz jak za pomocą masażu zlikwidować drugi podbródek.

Źródła

  1. polki.pl
  2. krokdozdrowia.pl
  3. poradnikzdrowie.pl
  4. wformie24.poradnikzdrowie.pl
  5. endokrynologia.net

Ćwiczenia na indyczą szyję i drugi podbródek

Podobne artykuły