3 genialne zastosowania wazeliny kosmetycznej, które wykorzystasz każdego dnia

Uroda Data publikacji: 30 sierpnia 2019

Wazelina kosmetyczna wykorzystywana jest zazwyczaj do nawilżania skóry zwłaszcza w okolicach ust. Chroni przed wysuszeniem oraz uodpornia skórę na działania atmosferyczne. Chronią ją zarówno zimą przed wiatrem i wilgocią, jak i latem przed słońcem, które ją wysusza. Ma ona jednak dużo więcej ciekawych zastosowań, a dzisiaj przedstawimy Wam trzy z nich, które mogą przydać się Wam każdego dnia.

1. Przedłuż zapach perfum

Perfumy będą dłużej utrzymywać się na ciele jeśli przed spryskaniem nimi skóry najpierw posmarujesz ją wazeliną kosmetyczną. Nie trzeba nakładać jej dużo. Wystarczy, że nałożysz na skórę cienką warstwę, a zapach z łatwością utrzyma się przez cały dzień.

2. Demakijaż

Wazelina kosmetyczna świetnie zastąpi produkty do demakijażu. Co ciekawe, jest skuteczna nawet w usuwaniu kosmetyków charakteryzujących się wodoodpornością. Do tego stosowana pomaga dbać o Twoją skórę. Dlatego jeśli skończył Ci się płyn do demakijażu użyj wazeliny. Po wypróbowaniu jej na pewno będziesz używać ją częściej w ten sposób.

3. Baza pod cienie

Zanim nałożysz cienie do powiek, posmaruj cienką warstwą wazeliny skórę na powiekach. To sprawi, że makijaż będzie trwalszy i nawet po całym dniu nadal będzie wyglądał dobrze. Wypróbuj ten sposób gdy następnym razem będziesz się malować!

Podobne artykuły