Twoje włosy zaczęły się przerzedzać? Zacznij codziennie to brać by opóźnić proces łysienia!

Uroda Data publikacji: 23 marca 2019

Wraz z wiekiem włosy zaczynają robić się rzadsze i nie da się tego uniknąć. U jednym proces ten przebiega szybciej, a u innych wolniej. Mówi się, że mężczyźni, którzy mają dużo testosteronu łysieją najszybciej. Przerzedzanie się włosów często jest dla wielu osób powodem do kompleksów. Staramy się to jakoś zatuszować, ale dużo lepiej jest zacząć temu przeciwdziałać. Istnieją produkty, które pomagają nam odżywić i wzmocnić włosy, a jednocześnie ograniczyć ich wypadania. Są to biotyny.

Czym są biotyna?

Biotyna może kojarzyć się z nazwą jakiegoś leku lub suplementu diety. Nic jednak bardziej mylnego. Jest to po prostu inna nazwa witaminy B7 . Jest ona niezwykle istotna w zachowaniu dobrej kondycji włosów, ale też paznokci i skóry. Dlatego znajdziemy ją w wielu kosmetykach. Po co jednak wydawać fortunę na kosmetyki skoro jest to substancja organiczna, która występuje naturalnie w przyrodzie?

Biotyna pomaga organizmowi w pobieraniu składników odżywczych ze spożywanych produktów. Co to oznacza? Po prostu to, że jeśli Twoja dieta nie będzie zrównoważona i zdrowa to sama suplementacja biotyny nie wiele Ci przyniesie. Warto o tym pamiętać, bo możesz zastosować się do tej porady i suplementować biotynę, ale nie zauważyć efektów, które zostaną zaprzepaszczone śmieciową dietą.

Skąd wiadomo, że brakuje mi biotyny?

Wystarczy, że spojrzysz na swoje włosy, skórę czy paznokcie. Jeśli paznokcie stają się łamliwe, włosy wypadają, a skóra sucha, i podrażniona, jest to jasny sygnał, że problem może leżeć właśnie po stronie braków witaminy B7.

Naturalne źródła biotyny

Jeśli chcesz zwiększyć ilość spożywanej biotyny to możesz skupić się na dwóch grupach produktów. Zawierają ją bowiem produkty pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Jeśli chodzi o tę drugą grupę, to najlepszym jej źródłem będzie wątróbka oraz jajka. Jeśli chcesz ją uzupełniać jedząc produkty roślinne to sięgnij po pomidory, szpinak czy produkty pełnoziarniste.

Podobne artykuły