Ten olejek sprawi, że Twoje włosy będą rosły szybciej i przestaną wypadać

Uroda Data publikacji: 01 marca 2017

Pewnie domyślasz się o jaki olejek chodzi. Oczywiście jest to olejek rycynowy, który ma wiele praktycznych zastosowań jeśli chodzi o dbanie o naszą urodę. Tym razem wykorzystamy go do zadbania o nasze włosy. Dzięki olejkowi rycynowemu włosy będą rosły szybciej i nie będą wypadały.

Olejek ten również pozwala nam zadbać o skórę naszej głowy. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Posiada bogactwo minerałów, białka i witamin. Zawiera też zdrowe kawasy tłuszczowe.

Jak korzystać z olejku rycynowego

Olejek rycynowy jest bardzo gęsty. Warto więc go najpierw rozrzedzić. Możesz to zrobić dowolnym sposobem, ale my polecamy olej kokosowy, który również ma świetnie dla kondycji włosów i skóry głowy właściwości. Wystarczy rozpuścić olej kokosowy w mikrofalówce, pozwolić mu trochę ostygnąć i dodać trochę olejku rycynowego. Taką mieszankę wcieramy dokładnie w skórę głowy na 60 minut przed myciem głowy.

Jak często stosować kurację?

Kuracja daje zadowalające efekty gdy stosujemy ją już dwa razy w tygodniu. Taka częstotliwość sprawia też, że kuracja jest bardzo tania. Sam olej rycynowy jest tani, kokosowy nieco droższy,a le nie potrzebujemy go wiele. Zacznij go stosować, a Twoje włosy będą rosły szybciej. Zadbasz też o rozdzielone końcówki oraz wysuszone włosy przez lakiery do ich farbowania.

Podobne artykuły