Zgadnij, które osoby na zdjęciu nie są rodziną. Test psychologiczny.

Zdrowie Data publikacji: 12 kwietnia 2018

Rozwiąż prosty test psychologiczny i powiedz, która z grup ludzi na zdjęciu powyżej nie jest rodziną. Dzięki temu dowiesz się jak Twoje pierwsze związki ukształtowały Twoją osobowość. Wybierz liczbę i zobacz co ona oznacza.

Obrazek 1.

Jeśli Twój wybór padł na zdjęcie numer jeden to jesteś osobą, która nie jest zorientowana w życiu na stworzenie rodziny – przynajmniej w tradycyjnym jej znaczeniu. Twoi przyjaciele są dla Ciebie jak rodzina. Jesteś szczęśliwa gdy spędzasz z nimi czas. Być może dorastałaś bez silnej postaci ojca, dlatego starasz się być najlepsza dla wszystkich – tak jak musiała starać się Twoja mama.

Nie chcesz aby inni dorastali tak jak Ty dlatego wybrałaś tę rodzinę jaką fałszywą. Zauważyłaś, że w tym związku matka najbardziej troszczy się o dziecko, ale ojciec może do niej nie należeć i być obcym mężczyzną idącym w tym samym kierunku. Wynika to Z Twoich doświadczeń i dlatego mogłaś odebrać tę rodzinę jako fałszywą.

Obrazek 2.

Jesteś osobą, dla której rodzina stoi na pierwszym miejscu. Nie ma dla Ciebie nic ważniejszego w życiu. Wierzysz w trwałe związki usadowione na mocnych fundamentach zaufania oraz zaangażowania. Na pierwszym miejscu stawiasz dobro rodziny, następnie swoje i innych. Jesteś zdolna do dużych poświęceń dla bliskich.

Dobrze zauważyłaś, że ludzie na obrazku nie trzymają się za ręce, dziecko nie stara się nawiązać kontaktu z rodzicami. Dlatego rozpoznałaś ich jako obcych ludzi idących w tym samym kierunku i odebrałaś jako fałszywą rodzinę.

Obrazek 3.

Prawdopodobnie pochodzisz z dysfunkcyjnej rodziny jeśli wybrałaś ten obrazek. Może to wynikać z traumatycznego dzieciństwa, które zaburzyło Twoją ufność. jesteś niespokojna i nie lubisz interakcji z innymi ludźmi.

Co ciekawe, osoby te wyglądają jak kochająca się rodzina. I taka faktycznie jest. Dlatego jeśli wybrałaś ją jako fałszywą to może oznaczać, że miałaś złe wzory w dzieciństwie i zdrowe relacje budzą Twoje podejrzenie. Nie wierzysz, że coś takiego istnieje i wybrałaś ją jako fałszywą.

Bez względu na to, który obrazek wybraliście Wasze życie zależy tylko od Was i to wy kształtujecie swoje relacje w rodzinie. Taki test pomaga nam jednak zrozumieć co może być nie tak, bo zmusza nas do zastanowienia się i porównania wyniku z nami.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły