Drganie powieki – przyczyny i zwalczanie problemu

Zdrowie Data publikacji: 01 czerwca 2017

Masz czasem problem z drgającą powieką? Ostatnio miałam właśnie taki objaw i dzisiaj powiem Wam co on oznacza i jak sobie z nim poradziłam.

Jest on wynikiem drobnych skurczy mięśnia okrężnego oka. Jak już się pewnie domyślasz jest to wynik wyjałowienia organizmu i braku magnezu oraz potasu. Dlaczego dochodzi do takiego wyjałowienia? Przyczyn jest kilka, ale najczęściej problemem jest:

 1. picie zbyt wiele kawy
 2. brak snu
 3. palenie papierosów
 4. spożywanie alkoholu
 5. dieta uboga w magnez i potas

W takim przypadku wystarczy po prostu zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy diety i w aptece kupić środki, które dostarczą nam magnezu oraz potasu. Możemy też sięgnąć po ich naturalne źródła.

Naturalne źródła magnezu

 1. ciemna czekolada
 2. awokado
 3. pestki dyni
 4. kasza gryczana
 5. banany

Naturalne źródła potasu

 1. morele suszone
 2. figi suszone
 3. awokado
 4. banany
 5. ziemniaki

Po dostarczeniu organizmowi potasu oraz magnezu problem powinien samoistnie przejść. Tak przynajmniej było w moim przypadku bo faktycznie to okazało się być przyczyną. Jednak w Twoim przypadku może być inaczej.

Problem nie przechodzi, co zrobić?

Powodem drgania powieki mogą być inne schorzenia, a nawet poważne problemy neurologiczne. Może to być zapalenie powiek, zapalenie naczyniówki czy jaskra lub zespół suchego oka. Dlatego jeśli pomimo domowej kuracji dostarczającej potas i magnez drganie powieki utrzymuje się już ponad tydzień jest to dostatecznie dobry powód do wizyty u lekarza.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły