Ten sok pomaga obniżyć cholesterol

Zdrowie Data publikacji: 06 listopada 2019

Wykorzystaj moc naturalnych składników, aby obniżyć poziom cholesterolu. Cholesterol sam w sobie jest potrzebny naszemu organizmowi i nie szkodzi mu o ile trzymany jest w ryzach i nie przekracza normy. Dlatego warto spożywać codziennie produkty, które redukują jego poziom, aby zapobiec zbyt wysokiemu poziomowi cholesterolu. Jeśli zacznie on się odkładać w naczyniach krwionośnych, będzie tym samym utrudniał przepływ krwi przez nie. Przez to może dość do problemów z sercem, oraz innych problemów zdrowotnych. Warto również wiedzieć, że oprócz złego cholesterolu (LDL) istnieje również dobry (HDL). Jego spożywanie odwrotnie do tego złego, pomaga uchronić przed miażdżycą.

Jeśli chcesz obniżyć poziom cholesterolu to najlepiej zrezygnuj z tłuszczy w diecie, ale nie do końca. Ona też są ważne. Dlatego warto złe tłuszcze zamieniać tymi dobrymi. Na przykład wymieniając tłuszcze zwierzęce w diecie na roślinne czy te pochodzące od ryb, które są dla nas bardzo zdrowe. Można więc zamiast codziennego schabowego zjeść kilka razy w tygodniu rybę na obiad. Najlepiej też nie smażoną w głębokim tłuszczu. Oprócz tego warto też jeść produkty, które cholesterol obniżają. Dzisiaj właśnie wykonamy napój, który składa się z produktów zmniejszających poziom cholesterolu. Sam w sobie jest również bardzo zdrowy, pełen witamin i minerałów. Warto więc pić go dla zdrowia niezależnie od tego czy mamy poziom z cholesterolem czy nie.

Napój zwalczający cholesterol

Wykorzystamy moc grejpfruta, który jest bogaty w flawonoidy. Pomagają one w kontrolowaniu poziomu cholesterolu, a do tego sprzyjają utracie masy ciała. Dlatego jest to też dobry napój dla osób, które chciałby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Kolejnym składnikiem będzie seler naciowy, który głównie składa się z wody i zawiera bardzo mało kalorii. Jego specyficzny zapach związany jest z obecnością składnika, który pomaga obniżyć ciśnienie, a do tego oczyszcza organizm z toksyn. Poziom złego cholesterolu pomaga również obniżyć imbir, dlatego znajdzie się w naszym przepisie, a oprócz niego cytryna, która też skutecznie usuwa z organizmu.

Składniki

  • 1 cm korzenia imbiru
  • 1 dojrzały grejpfrut
  • 2 łodygi selera naciowego
  • 1/2 cytryny

Przygotowanie

Do przygotowania tego napoju przyda nam się blender. Korzeń imbiru należy obrać, a następnie wrzucić do blendera. Dodajemy do niego również miąższ grejpfruta obrany z białej otoczki. Wyciskamy sok z połówki cytryny i dodajemy dwie łodygi selera naciowego. Selera naciowego nie obiera się zazwyczaj i wrzuca w całości, ale zrobiłam w ten sposób ten napój i niestety wtedy ma takie włókna, które dla mnie osobiście nie były zbyt przyjemne w smaku. Dlatego następnym razem seler naciowy cienko obrałam obieraczką do warzyw. Dzięki temu usuniemy włókna, ale jeśli Wam nie przeszkadzają to możecie go dodać w całości. Napój świetnie smakuje zmrożony.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły