Picie naparu z suszonej bazylii — na co pomaga

Zdrowie Data publikacji: 18 lutego 2018 / Aktualizacja: 2024-05-19

Jak zrobić napar z suszonej bazylii i jakie są jego właściwości zdrowotne? Suszoną bazylię znajdziemy prawie w każdej kuchni. Dodajemy ją do spaghetti czy sosu do pizzy oraz wielu innych potraw. Okazuje się, że możemy ją również pić, robią napar.

Bazylia ma właściwości antybakteryjne, które pomagają nam szybciej wyjść z przeziębienia. Szklanka takiego naparu ułatwi nam również trawienie, zmniejszy bolesność skurczy brzucha. Wyeliminuje nudności czy zmniejszy ilość wydalanych gazów lub rozwiąże problem z zaparciami.

Napar z bazylii polecany jest również w przypadku wzdęć. Wystarczy wtedy wypić pół szklanki naparu, a za kolejne dwie godziny resztę. Dzięki temu pozbędziesz się problemów wzdęć bez żadnych dodatkowych leków.

Warto również pamiętać o tym, że bazylia suszona oprócz właściwości antybakteryjnych, o których wspomnieliśmy wcześniej, posiada również właściwości antywirusowe. Pozwala to nam skutecznie walczyć z infekcjami wirusowymi. Wystarczy napar z bazylii pić podczas przeziębienia.

Jak zrobić napar z bazylii suszonej

Napar wykonać można z bazylii świeżej, ale osobiście polecam do tego celu bazylię suszoną. Jest łatwo dostępna i znajduje się w każdej kuchni. Opakowanie bazylii może posłużyć nam na wiele razy.

Składniki

  • szklanka wrzątku
  • łyżeczka suszonej bazylii

Przygotowanie

  • Zagotuj wrzątek
  • Do szklanki wsyp łyżeczkę bazylii
  • Zalej ją wrzątkiem i przykryj talerzykiem do zaparzenia
  • Zaparzanie powinno potrwać 20 minut

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły