Dlaczego nie powinnaś brać długich kąpieli?

Zdrowie Data publikacji: 11 stycznia 2017

Pytanie jest dosyć podchwytliwe. Kto z nas nie lubi długiej kąpieli, świeczek i lampki wina na rozluźnienie? To marzenie każdej kobiety po długim męczącym tygodniu.

Długa kąpiel wysusza skórę

Musisz jednak bardzo uważać bo wbrew pozorom woda bardzo wysusza skórę. Brzmi to dziwnie, ale tak w rzeczywistości jest. Im dłużej się kąpiesz tym skóra robi się bardziej sucha. Dlatego musisz zadbać o parę rzeczy. Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni inaczej skóra traci wodę i zaczyna się wysuszać. Tak samo jest z solą, którą dodajemy do kąpieli – wyciąga ona wodę z naszego organizmu. Nie powinno się ogólnie przebywać w ciepłej wodzie zbyt długo.

Dlatego warto po takiej kąpieli jeśli chcesz ją wziąć użyć jakiegoś dobrego balsamu nawilżającego do ciała. Żele nawilżające zazwyczaj nie działają tak dobrze, więc szkoda wydawać na nie pieniądze.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły