Jak buty na obcasie wpływają na nasze zdrowie?

Zdrowie Data publikacji: 29 stycznia 2017

Odciski to chyba najmniejszy problem, który może nas spotkać podczas noszenia butów na obcasie. Z wszystkich przeprowadzonych do tej pory badań wywodzi się jeden wniosek: chcesz mieć zdrowe stopy, przestań chodzić w butach na obcasach.

Decydujemy się dla wysokich obcasów ze względów estetycznych. Nasze nogi wtedy wyglądają dużo lepiej, nic dziwnego bo napięte są całe grupy mięśni, które przez to są narażone. Tak samo jak ścięgna i kości. Zwyrodnienie na stopach, zwyrodnienie stawów kręgosłupa i inne zmiany zwyrodnieniowe to coś o co same się prosimy zakładając buty na obcasie.

Do tego nie wystarczy ich zdjąć aby było lepiej. Badania pokazują, że kobiety, które dużo chodzą w obcasach na stałe zmieniają swój sposób chodzenia. Buty te bowiem powodują skrócenie mięśnia łydki, nic dziwnego, nasza pięta znajduje się wyżej i mięsień wykonuje pracę w mniejszym zakresie. To powoduje, że chodzenie w płaskich butach zaczyna powodować dyskomfort i szybciej nas męczy.

Jednak nie wpływa to jedynie na nasze stopy, a na całą postawę naszego ciała. Zmienia się przecież samo położenie kości w stopach względem reszty. To następnie bardzo krótka droga do stanów zwyrodnieniowych i deformacji pleców zwanej palcem młotkowatym.

Źródło artykułu: http://www.medicaldaily.com/no-pain-no-gain-high-heels-can-lead-dozen-foot-and-leg-injuries-320096

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły