Połącz olej kokosowy i miód. Zobacz jakie właściwości dla zdrowia ma ta mieszanka!

Zdrowie Data publikacji: 31 marca 2017

Połączenie oleju kokosowego oraz miodu ma wiele cennych dla zdrowia właściwości. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego warto spożywać akurat te dwa składniki ze sobą to przeczytaj ten artykuł do końca.

Na pewno już w pewnym stopniu znasz właściwości obydwu tych składników. Często są przytaczane i wykorzystywane w domowej apteczce. Oba te składniki stosuje się od wieków w medycynie naturalnej do leczenia wielu dolegliwości. Mają również powszechne zastosowania w kosmetyce.

Jeśli połączymy miód i olej kokosowy okazuje się, że ich działanie będzie silniejsze niż gdybyśmy spożywali je osobno. Możemy je wykorzystać na wiele sposobów.  Pokażemy Ci kilka przykładów, ale działanie tej mikstury jest dużo szersze i bardziej złożone.

Dla zdrowia do porannej kawy

Skłądniki

  • 1 łyżeczka oleju kokosowego
  • 1 łyżeczka miodu

Wystarczy, że dodasz te dwie rzeczy do swojej porannej kawy aby korzystać z ich właściwości. Kawa nie powinna być gorąca, dlatego najlepiej aby była z mlekiem. Olej kokosowy pomoże nam podkręcić metabolizm i szybciej spalić kalorie. Miód również korzystnie wpływa na nasze zdrowie i odporność. Ma działanie bakteriobójcze, wzmacnia serce,  leczy wrzody żołądka, obniża ciśnienie krwi, hamuje procesy miażdżycowe i  jest świetnym zamiennikiem dla cukru :)

Syrop na kaszel

Składniki

  • 1/4 szklanki miodu dobrej jakości
  • 2 łyżki oleju kokosowego
  • 3 łyżki soku z cytryny

Olej kokosowy musisz rozrzedzić np. podgrzewając go w mikrofalówce. Następnie wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i przełóż do jakiegoś praktycznego opakowania np. słoiczka. Teraz wystarczy 1 łyżka tego syropu codziennie aby poradzić sobie z uporczywym kaszlem.

Maseczka do twarzy

Składniki

  • łyżka oleju kokosowego
  • łyżka miodu

Olej kokosowy rozpuść i wymieszaj z miodem w niedużej miseczce. Nałóż dokładnie na twarz delikatnie ją masując. Po 20 minutach spłucz.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły