Jak zrobić maść majerankową na katar?

Zdrowie Data publikacji: 02 stycznia 2021 / Aktualizacja: 2022-03-14

Maść majerankowa pomaga na katar i kaszel. Wystarczy posmarować nią skórę pod nosem. Ułatwia wtedy oddychanie i zapewni spokojny sen. W przypadku kaszlu smarujemy nią klatkę piersiową i plecy.

Domowa maść majerankowa jest bardzo prosta do zrobienia. Potrzebujemy do tego jedynie dwóch składników. Świeżego majeranku oraz tłuszczu. Może to być olej kokosowy lub masło bez dodatku soli. Dlatego warto spojrzeć na jego skład.

Składniki

  • świeży majeranek
  • olej koksowy

Przygotowanie

Musimy odmierzyć dokładnie tyle samo majeranki co oleju kokosowego. Może posłużyć nam do tego waga kuchenna, która w tym przypadku okaże się bardzo pomocna.

Następnie bardzo drobno siekamy majeranek. Olej kokosowy rozrzedzamy w kąpieli wodnej. Wtedy dodajemy posiekany majeranek i mieszamy oba składniki.

Płynną substancję przekładamy do słoiczka i zamykamy. Trzymamy go w ciepłym miejscu, aby olej nie zastygł. Świetnie sprawdzi się do tego grzejnik lub ogrzewana podłoga.

Po 24 godzinach możemy jeszcze raz podgrzać naszą maść. Teraz odlewamy już samą płynną część, a susz zostawiamy. Maść przekładamy do słoiczka i trzymamy w lodówce. Chowamy ją tam po każdym użyciu.

Gdzie kupić świeży majeranek?

Świeży majeranek to zioło stosowane w kuchni, stąd też jego kupienie nie jest trudne. Świeży majeranek można znaleźć w marketach oraz w sklepach z ziołami i przyprawami.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły