Piotr Ogiński podzielił się przepisem na „pieprzówkę” na dobre trawienie

Zdrowie Data publikacji: 13 lutego 2023

Pieprzówka jest nalewką, która jest znanym specyfikiem na dolegliwości związane z trawieniem. Nalewka przygotowana z ziaren pieprzu może pomóc w przypadku wzdęć czy niestrawności. Nie należy jednak spożywać jej wiele. Stosuje się zaledwie w ilości 50ml przed i po jedzeniu.

Pieprzówka Piotra Ogińskiego

Piotra Ogińskiego z pewnością już znacie. Nie raz przedstawialiśmy go na naszym portalu. Gwoli przypomnienia, wspominamy jedynie, iż jest on bardzo popularnym w internecie kucharzem i uczestnikiem wielu kulinarnych programów telewizyjnych.

Na swoim Facebooku podzielił się on przepisem na pieprzówkę. Nalewkę, która pomaga na problemy z układem pokarmowym.

Do jej przygotowania potrzebujemy:

  • 1 łyżeczka kolendry
  • 2 łyżeczki pieprzu kolorowego
  • 1 łyżeczka cukru
  • 4 ziarna ziela angielskiego
  • 500ml wódki

Przygotowanie jest proste i również znajdziemy filmik Piotra Ogińskiego, który przedstawia przepis. Wystarczy wszystkie przyprawy wsypać do słoika. To wszystko zalewamy wódką i zakręcamy. Po zmieszaniu odstawiamy na 2 tygodnie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły