Przed wyjazdem na wakacje umieść w zamrażarce szklankę z wodą i monetą. Dlaczego?

Porady Data publikacji: 29 czerwca 2021 / Aktualizacja: 2022-12-09

Podczas naszej nieobecności w domu zdarzyć może się wiele rzeczy. Jedną z nich mogą być niedostępności prądu. Jeśli są dłuższe, wtedy żywność w zamrażarce może się rozmrozić. Po powrocie możemy nawet tego nie zauważyć, gdyż zdąży ona ponownie zamarznąć. 

Doskonale wiemy o tym, że nie należy spożywać produktów powtórnie zamrożonych. Skąd jednak możemy wiedzieć o takiej sytuacji, jeśli nie ma nas w domu? Istnieje prosty trik, który może nas zaalarmować. Dlatego przed wyjazdem na wakacje warto umieścić w lodówce szklankę z wodą i monetę.

Jak sprawdzić czy zamrażarka działała podczas naszej nieobecności?

W tym właśnie pomoże nam ten prosty trik ze szklanką wody. Warto wykorzystać go wyjeżdżając na wakacje, aby ustrzec się zatrucia pokarmowego przez zjedzenie ponownie zamrożonych produktów.

Sposób jest bardzo prosty i warto zrobić to najpóźniej dzień przed wyjazdem. Napełnij szklankę wodą, a następnie włóż ją do zamrażarki. Gdy woda zamieni się w lód, na wierzchu połóż monetę. Teraz możesz spokojnie jechać na urlop.

Po powrocie otwórz zamrażarkę i zobacz, jak wygląda nasz domowej roboty tester ciągłości działania zamrażarki. Jeśli moneta nadal znajduje się na wierzchu tafli lodu, oznacza to, że nie było żadnych większych przerw w dostawie prądu. Produkty więc nadal nadają się do spożycia.

Jeśli jednak moneta przemieściła się niżej, oznacza to, że zamrażarka przez jakiś czas nie działała, a lód zaczął się topić. Wtedy ciężka moneta spadła na dno tafli wody i ponownie w niej zamarzła. Jeśli znajduje się na dnie szklanki z lodem, oznacza to, że zamrażarka zdążyła się całkowicie rozmrozić i lepiej już nie spożywać produktów, które w niej przechowywaliśmy.

Podobne artykuły