Niesamowite zastosowania tabletki do zmywarki

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-10-30

Jeśli macie w kuchni zmywarkę to zapewne również macie tabletki do niej. Mają one wiele ciekawych zastosowań, które możesz wykorzystać w domu. Zobacz jak je wykorzystać w domu i dzięki temu ułatwić sobie życie!

Tabletki do zmywarki sposobem na przypalone garnki

Jeśli przypalisz garnek możesz wykorzystać tabletki do zmywarki aby poradzić sobie z trudną do usunięcia przypalenizną. Jest to przecież bardzo dobry środek do czyszczenia naczyń. Zacznij od umieszczenia tabletki w garnku, a następnie zalej go wrzątkiem. Pozostaw na godzinę aby kapsułka zdążyła się rozpuścić i wylew wodę. Cały przypalony osad powinien zejść, a jeśli nie zejdzie cały, wystarczy przetrzeć go gąbeczką.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Czyszczenie piekarnika

Piekarnik to również miejsce gdzie często mamy problem z usunięciem tłustych zabrudzeń po przygotowywanych posiłkach. Wystarczy tabletkę rozpuścić w ciepłej wodzie, a następnie wykorzystać ją jako płyn do czyszczenia piekarnika.

Czyszczenie toalety

Jeśli skończył Ci się płyn do toalet, a jesteś w trakcie sprzątania i nie możesz wyskoczyć do sklepu po nowy, to wystarczy, że tabletkę do zmywarki wrzucisz do muszli, a gdy rozpuści się wyszorujesz ją szczotką do toalety.

Czyszczenie mebli ogrodowych

Aby meble ogrodowe wyglądały jak nowe raz w roku umyj je tak samo jak piekarnik rozpuszczoną tabletką do zmywarki.

Podobne artykuły